Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Oficiální setkání s představiteli vlády Senegalu

HandshakePJaMSD
O zkušenostech v ochraně osobních údajů, soukromí a zajištění kybernetické bezpečnosti spolu hovořili představitelé senegalské vlády se zástupci Úřadu pro ochranu osobních údajů.
 

 
 
Podle náměstkyně Komise pro ochranu osobních údajů Senegalské republiky (CDP - Commission de Protection des Données Personnelles) paní Mariama Saar Diaové, která vede delegaci Senegalské republiky při oficiální návštěvě v České republice, patří mezi aktuální priority senegalské vlády možnosti mezinárodní spolupráce a výměna zkušeností pro ochranu osobních dat a v boji s kybernetickou kriminalitou. Na dnešním společném jednání senegalské vládní delegace s představiteli Úřadu pro ochranu osobních údajů v čele s místopředsedou Úřadu Petrem Jägrem, byla mimo jiné diskutávana témata evropského právního rámce pro ochranu osobních údajů (GDPR), možnosti společné koordinace aktivit v rámci Evropského sboru pro ochranu osobních údajů a také vzájemné zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Komise pro ochranu osobních údajů republiky Senegal (CDP) je nezávislý správní orgán zřízený zákonem (č. 2008-12 ze dne 25. ledna 2008) o ochraně osobních údajů a je složena z jedenácti členů. Komise, jako nezávislý správní orgán odpovídá za ověřování zákonnosti shromažďování a zpracování osobních údajů v Senegalu, stejně jako za zajištění přijetí odpovídajících preventivních opatření pro zajištění jejich bezpečnosti. 

Dnešního (16/05/2023) jednání v Úřadu pro ochranu osobních údajů se zúčastnil i smírčí soudce senegalského odvolacího soudu pan Mamadou Cissé Fall, pan Mamadou Lamine Cissé z ministerstva spravedlnosti a experti na kybernetickou bezpečnost senegalského ministerstva vnitra pan Oumar Ngala Ndiour a Amadou Tidiane Sow.  

Fotogalerie (mre, ÚOOÚ):
1/ Petr Jäger (místopředseda ÚOOÚ) a Mariama Sarr Dia (nám. předsedkyně Komise pro ochranu osobních údajů Senegalu)
2/ z leva: Amadou Tidiane Sow (MV Senegalu), Oumar Ngalla Ndiour (MV Senegalu), Mariama Sarr Dia (nám. předsedkyně Komise pro ochranu osobních údajů Senegalu)
3/ Jednání delegací DCP Senegal a ÚOOÚ ČR
4/ Family photo

 
Zodpovídá: Milan Řepka
Vytvořeno / změněno: 16.5.2023 / 16.5.2023

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém