Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Plnění dalších povinností správce podle zákona o ochraně osobních údajů

 

 
 

Pokud není mezi účastníky právního vztahu sjednáno jinak, je na rozhodnutí příslušného správce či zpracovatele osobních údajů, zda splní svou povinnost vyplývající z § 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, tedy povinnost uchovávat osobní údaje pouze po dobu, která je nezbytná k účelu jejich zpracování, navrácením nebo skartací materiálů obsahujících osobní údaje účastníků právního vztahu. ( čj. 5/03-OSR )

Za účelné jednání, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, lze v případě kolektivních zájezdů zařizovaných zástupcem kolektivu považovat zasílání pouze individuálních odbavovacích pokynů jednotlivým účastníkům zájezdu. Zasílání cestovní smlouvy obsahující úplný seznam účastníků zájezdu je možné pouze v případě, že by všichni účastníci zájezdu souhlasili se zpřístupněním svých osobních údajů ostatním cestujícím. V opačném případě, je zpřístupnění shromážděných osobních údajů jednotlivých účastníků zájezdu všem ostatním cestujícím překročením účelu, k němuž správce osobních údajů osobní údaje shromažďuje. ( čj. 7/04/SŘ-OSR )

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 18.4.2013 / 18.4.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém