Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Publikace > Anotace

 

Počítačová bezpečnost a ochrana dat, T. Doseděl, Praha, Nakladatelství Computer Press, 2004

 
 
 

Slovo „bezpečnost“ je dnes v mnoha oborech skloňována ve všech pádech. V rámci počítačové gramotnosti jde dnes již téměř o základní pojem. Každý administrátor, na libovolné úrovni, spravující jakoukoli síť by zabezpečení systému a ochranu dat měl brát mimořádně vážně.

Tato kniha slouží k získání vědomostí a praktických znalostí ze všech oblastí počítačové bezpečnosti. Je samozřejmé, že při svém rozsahu nemůže zabíhat do přílišných technických podrobností. Není tedy určena například pro profesionální kryptology nebo experty na zabezpečení konkrétních produktů. Pokouší se ale přinést souhrn toho nejdůležitějšího, spolu se seznamem literatury a internetových odkazů, kde se dají podrobnosti najít. Jejím úkolem je být vám pomocníkem při předcházení bezpečnostních incidentů, ať již se jedná například o útok hackera, virové hrozby nebo třeba zneužití dat jedním z vašich zaměstnanců. Dozvíte se v ní principy a koncepty aplikovatelné na vaše konkrétní produkty.

Tato publikace je jedinečná v tom, že se jedná o úplně první komplexní knihu o principech bezpečnosti na našem trhu napsanou českým autorem, je tedy zaměřena na české podmínky a možnosti zabezpečení a obsahuje také např. poznámky k českému zákonu o digitálním podpisu.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Počítačová bezpečnost a ochrana dat, T. Doseděl, Praha, Nakladatelství Computer Press, 2004

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém