Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)

 

Poskytnutá informace dne 9. listopadu 2022

 
 
 

Na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, poskytl Úřad pro ochranu osobních údajů dne 9. listopadu 2022 požadované informace, v tomto znění:

Položené dotazy nelze přesně zodpovědět, a to vzhledem ke skutečnosti, že je při posouzení souladu kamer a kamerových systémů nutné posoudit i jejich konkrétní umístění - prostor, který jednotlivé kamery snímají a další skutečnosti, které nelze zobecnit do jednoduchého stanoviska, avšak v základních rysech lze vycházet při provozování kamerového systému, kde dochází ke zpracování osobních údajů kamerovým systémem, které podléhá povinnostem podle GDPR ze stanovisek Úřadu pro ochranu osobních údajů a dalších dokumentů zveřejněných na stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů, např. zde: K provozování kamer a kamerových systémů: Úřad pro ochranu osobních údajů (uoou.cz). Jistý návod lze však přesto nalézt ve dvou kontrolních protokolech (ohledně rozmístění kamer, úhlů, které zabírají atp.), kde Úřad pro ochranu osobních údajů neshledal nedostatky v rozmístění kamer na toaletách v nákupních centrech. Tyto anonymizované kopie kontrolních protokolů  (zde první s  Čj. UOOU-03699/18-15  a zde druhá s Čj. UOOU-07349/18-12 ) byly poskytnuty žadateli jako příloha poskytnutí informace.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém