Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Poradna

 

Posouzení vlivu na ochranu osobních údajů

 

 
 

Seznam druhů operací zpracování (ne)podléhajících požadavku na posouzení vlivu na ochranu osobních údajů zveřejnil Úřad na svých webových stránkách zde.


Co je to „veřejně přístupný prostor“ definovaný v čl. 35 odst. odst. 3 písm. c) GDPR? Je to pouze místo, kde může v určitém okamžiku vstoupit neomezený počet osob, a nebo jsou to i učebny ve školách a zkušebny v budovách orgánů veřejné správy?

Co se týče výkladu pojmu „veřejně přístupný prostor“, lze odkázat na vodítka Sboru k posouzení vlivu na ochranu osobních údajů, ve kterých je na straně 9 v poznámce pod čarou čl. 15 k tomuto pojmu uvedeno:

The WP29 interprets “publicly accessible area” as being any place open to any member of the public, for example a piazza, a shopping centre, a street, a market place, a train station or a public library.

Lze se tak přiklonit k názoru, že to budou jiné prostory než učebny či školy, ty zpravidla nebudou splňovat definici pojmu veřejně přístupný prostor. Veřejně přístupným prostorem je typicky např. nákupní obchodní centrum, ulice, vlaková stanice nebo veřejná knihovna.

Tato vodítka je možné stáhnout zde

Při zpracování osobních údajů, které jsou upraveny právním předpisem, není nutno provádět posouzení vlivu takového zpracování (viz čl. 35 odst. 10 GDPR a § 9 návrhu nového zákona). Vztahuje se toto zproštění povinnosti i na všechny zákony, u kterých nebylo v minulosti v rámci legislativního procesu provedeno posouzení vlivu na ochranu osobních údajů, tedy byly uvedeny v platnost a účinnost už před vydáním RIA? 

Ano, zákon o zpracování osobních údajů obsahuje ustanovení, že před zahájením zpracování osobních údajů, které je upravené právním předpisem, není nutno provádět posouzení vlivu zpracování na ochranu osobních údajů.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 27.10.2017 / 26.11.2019

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém