Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Pověřenci ve veřejném a neziskovém sektoru

 
 
 
Musí kulturní příspěvkové organizace kraje (muzea a galerie) zřizovat funkci pověřence ve svých organizacích, když v dané organizaci nedochází k rozsáhlému zpracování osobních údajů (dle čl. 37 obecného nařízení)?

Ne každá organizace založená subjektem, který musí mít pověřence, musí také mít pověřence. Vždy je nutné zkoumat naplnění podmínek dle článku 37 odst. 1 obecného nařízení, tj. zejména zda hlavní činnost organizace zahrnuje rozsáhlé zpracování zvláštních kategorií osobních údajů nebo spočívá v rozsáhlém monitorování subjektů údajů.

Běžná činnost muzea, galerie a knihovny, tj. zpracování nezbytných osobních údajů v souvislosti s oprávněnou činností (včetně osobních údajů zaměstnanců pro pracovněprávní účely nebo ochrana objektu kamerovým systémem), není v režimu článku 37 odst. 1 obecného nařízení.

Naproti tomu jiné subjekty založené městem musí mít pověřence. Např. nemocnice, neboť její hlavní činností je rozsáhlé zpracování zvláštních kategorií osobních údajů (o zdravotním stavu), jedná se o důvod podle čl. 37 odst. 1 písm. c) obecného nařízení.

Jsme nezisková organizace – domov pro seniory s počtem 133 zaměstnanců. Musíme jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů?

Počet zaměstnanců pro jmenování pověřence pro ochranu osobních údajů není rozhodný, rozhoduje pouze splnění jedné ze tří podmínek podle článku 37 odst. 1 obecného nařízení. Na domov pro seniory se nevztahuje ani jedna ze tří podmínek. I v případě, že pověřence není třeba jmenovat, je užitečné mít v organizaci určenou osobu, která se bude ochraně osobních údajů věnovat.

Může být pověřenec auditorem podle zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole?
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pověřenec pro ochranu osobních údajů > Pověřenci ve veřejném a neziskovém sektoru

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém