Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Narušení bezpečnosti v elektronických komunikacích > Oznámení o narušení bezpečnosti osobních údajů Úřadu pro ochranu osobních údajů > Povinné subjekty

 

Povinné subjekty

 
 
 

Podle § 88 odst. 4 zákona č. 127/2005 Sb. se povinnost oznámit narušení bezpečnosti osobních údajů Úřadu pro ochranu osobních údajů porušení ochrany osobních údajů týká podnikatelů poskytujících veřejně dostupné služby elektronických komunikací. Jejich seznam je dostupný na webových stránkách URL adresa ČTÚ. K prosinci 2011 databáze obsahuje 5580 záznamů o poskytování veřejných služeb (počet subjektů je podstatně nižší, protože jeden podnikatel může poskytovat více služeb a někteří podnikatelé již služby neposkytují).

Druhou podmínkou je, že poskytovatel veřejně dostupné služby elektronických komunikací je v přímém smluvním vztahu s koncovým uživatelem (subjektem údajů).

Jestliže je jiný poskytovatel veřejně dostupné služby elektronických komunikací smluvně zavázán, aby poskytl část služeb elektronických komunikací jinému subjektu, aniž by byl v přímém smluvním vztahu s koncovým uživatelem (subjektem údajů), tento další poskytovatel v případě, že došlo k narušení bezpečnosti osobních údajů, okamžitě informuje druhou smluvní stranu.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém