Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Pracovní skupina WP29 vydala pravidla pro uplatnění „práva na zapomnění“

 

 
 
8. prosince 2014

Pracovní skupina WP29 vypracovala koncem listopadu dokument poskytující návod, jak se vypořádat s uplatněním rozsudku Soudního dvora Evropské unie ve věci C-131/12, jejímž předmětem byla žádost o rozhodnutí o předběžné otázce ve věci Google Spain SL, Google Inc. vs. Agencia Española de Protección de Datos, Mario Costeja González. Soud v této kauze řešil, zda jednotlivec má právo na to, aby jeho osobní údaje na internetu, které již nejsou aktuální a poškozují ho, byly vymazány nebo znepřístupněny.

Uveřejněný dokument má dvě části. V první WP29 nabízí interpretaci výše zmíněného rozsudku a má sloužit především provozovatelům internetových vyhledávačů. Ve druhé části, určené prvotně dozorovým orgánům ochrany dat, je soupis kritérií pro vyřizování stížností v relevantních případech. Seznam kritérií může posloužit i provozovatelům internetových vyhledávačů při stanovování jejich vlastních kritérií pro vyřizování žádostí o odstranění osobních údajů jednotlivce z indexu vyhledávání.

Zmíněný rozsudek Soudního dvora EU je k dispozici zde.

Zmíněný dokument WP29 je k dispozici zde (pouze anglicky).


 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 8.12.2014 / 8.12.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém