Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Praktický průvodce po regulaci ochrany osobních údajů na evropském kontinentě

 

 
 

30. ledna 2014

 

Rada Evropy a Agentura pro základní práva EU (FRA) vydaly u příležitosti Dne ochrany osobních údajů  28. 1. 2014 praktického průvodce po regulaci ochrany osobních údajů na  evropském kontinentě. Jedná se o sumarizaci a vysvětlení principů tzv. Úmluvy 108, která vstoupila v život roku 1981 a  je dnes účinná ve 46 evropských státech. V současné době je novelizována v souladu s potřebami reflektovat zdokonalování technických a technologických prostředků. Text uvedené publikace je k dispozici na http://fra.europa.eu/en/news/2014/council-europe-and-eu-fundamental-rights-agency-launch-handbook-european-data-protection.

 
U příležitosti Dne ochrany osobních údajů komisařka Vivien Redingová uvítala novelizaci směrnice o ochraně osobních  údajů, která je platná na území EU od roku 1995 a prochází novelizací odpovídající současnému rozvoji techniky. V Centru evropských apolitických studií (CEPS)  29. 1. vyjádřila ve svém proslovu naději, že Spojené státy provedou potřebné změny v tzv. Úmluvě o Safe Harbour, které zajistí zlepšení ochrany osobních údajů, do léta tohoto roku. 
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 30.1.2014 / 30.1.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém