Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Publikace > Anotace

 

Právní úprava ochrany osobních údajů v ČR, Pavel Mates a Karel Neuwirt, Praha, IFEC, 2000

 
 
 
Předností této publikace je skutečnost, že vlastní text zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů je obohacen o poměrně velké množství vysvětlujících poznámek a navíc je doprovázen důvodovou zprávou. Jde tedy o velmi užitečnou pomůcku pro práci s výše uvedeným zákonem.

Příručka je rozdělena do pěti částí: Předmětem první části je zákon č. 101/2000 Sb. s komentáři a s důvodovou zprávou. Druhá část obsahuje text Směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES (v anglické verzi 95/46/EC) o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a s volným pohybem těchto údajů. Ve třetí části najdete text Úmluvy o ochraně osob se zřetelem na automatizované zpracování osobních dat. Část čtvrtá obsahuje doporučení č. R (87) 15 Výboru Ministrů členským státům o úpravě používání osobních dat v policejním sektoru. Pátá část nabízí rozsáhlý přehled vybraných právních předpisů upravujících zpracování osobních údajů.

Příručka Právní úprava ochrany osobních údajů v ČR může posloužit právníkům, pedagogům, novinářům, studentům a vlastně všem občanům jako solidní úvod do komplexní problematiky ochrany osobních údajů.

V březnu roku 2001 vyšlo druhé, upravené vydání této publikace.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Právní úprava ochrany osobních údajů v ČR, Pavel Mates a Karel Neuwirt, Praha, IFEC, 2000

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém