Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Předávání osobních údajů do zahraničí

 

Přehled případů předávání osobních údajů do zahraničí, u nichž není nutné žádat Úřad o povolení

 
 
 
  1. Předávání osobních údajů podle § 27 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. – podle tohoto ustanovení nemůže být omezován volný pohyb osobních údajů, pokud jsou údaje předávány do členského státu Evropské unie (Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie).
  2. První skupina předávání osobních údajů podle § 27 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. – podle tohoto ustanovení mohou být do třetích zemí (tj. mimo EU) předány osobní údaje, pokud zákaz omezování volného pohybu osobních údajů vyplývá z mezinárodní smlouvy, k jejíž ratifikaci dal Parlament souhlas, a kterou je Česká republika vázána. Zejména se jedná o státy, které ratifikovaly Úmluvu o ochraně osob se zřetelem na automatizované zpracování osobních dat (Rada Evropy, ETS 108, 1981) a jejichž právní předpisy tedy zaručují dostatečnou ochranu osobních údajů odpovídající všem požadavkům směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES (a tedy také zákona č. 101/2000 Sb.).
    Úplný a aktuální seznam států, které podepsaly a ratifikovaly Úmluvu č. 108, naleznete zde.
  3. Druhá skupina předávání osobních údajů podle § 27 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. – v souladu s § 27 odst. 2 mohou být do třetích zemí osobní údaje předány na základě rozhodnutí orgánu Evropské unie. V současnosti jde o následující rozhodnutí:

    Rozhodnutí Komise, týkající se Argentiny, Faerských ostrovů, Guernsey, Jersey, Nového Zélandu, Ostrova Man, Švýcarska, Izraele, Andorrského knížectví a Uruguaye prakticky znamenají, že při předávání osobních údajů není nutno v žádném případě žádat Úřad o povolení podle § 27 zákona č. 101/2000 Sb., protože legislativní ochrana osobních údajů v těchto zemích či územích je odpovídající.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Předávání osobních údajů do zahraničí > Přehled případů předávání osobních údajů do zahraničí, u nichž není nutné žádat Úřad o povolení

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém