Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Přes sdílené automobily unikla osobní data více než 100 tisícům Litevců, mezi nimi i ministrům

 

Přes sdílené automobily unikla osobní data více než 100 tisícům Litevců, mezi nimi i ministrům

Lidovky.cz, 17. února 2021

 
 
 
Litevská policie vyšetřuje únik osobních dat 110 000 lidí, včetně pěti ministrů a starosty hlavního města Vilniusu. Jde o údaje zákazníků společnosti, která v Litvě provozuje sdílené automobily. Firma potvrdila pravost uniklého seznamu, jenž obsahuje osobní identifikační čísla, obdobu českých rodných čísel, a zároveň ujistila, že mezi údaji nejsou informace o platbách, píše agentura Reuters.

„Je nám to velmi líto. Jsem jednou z obětí úniku, protože službu používám, takže velmi dobře rozumím tomu pocitu nedostatečného bezpečí,“ řekl ředitel společnosti CityBee Kristijonas Kaikaris a vyzval zákazníky, aby „nepanikařili“ a změnili si přihlašovací hesla.

Seznam klientů společnosti se objevil na hackerské webové stránce. Ve fóru hackerů se psalo, že ho kdosi získal z nezabezpečené zálohy databáze v roce 2018 a pak ho nabídl k prodeji za 1000 dolarů (přes 21 000 korun) v bitcoinech, přiblížila agentura Reuters.

Litevský úřad pro ochranu osobních údajů nyní prověří, zda společnost CityBee správně zajistila osobní data svých zákazníků. Pokud tak neučinila, hrozila by jí pokuta až 20 milionů eur (přes 516 milionů korun) nebo ve výši čtyř procent z jejího obratu. V celé Litvě žije kolem 2,7 milionu obyvatel.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Přes sdílené automobily unikla osobní data více než 100 tisícům Litevců, mezi nimi i ministrům

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém