Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Zaměstnavatelé, personalistika

 

Pro mládež

 
 
 
Milí přátelé,

tato rubrika se sice jmenuje „Pro mládež“, ale cenné informace k ochraně osobních údajů tu v hravé a zajímavé formě najde vlastně úplně každý.

obrázekNaším cílem však není jen vzdělávat. Chceme, aby vás ochrana osobních údajů především bavila.

Nemusíte se bát složitých právnických souvětí a paragrafů. V podrubrice O vašich právech jsme pro vás umístili materiály, které vám pomohou ujasnit si, o čem ta ochrana osobních údajů vlastně je. Stručně, jasně a přehledně.

Pokud raději sledujete videa, bude vás zajímat odkaz Bezpečně na internetu. Nečekejte žádnou nudnou přednášku, podíleli se na nich třeba známý youtuber Jirka Král nebo zpěvák Ben Cristovao!

O nebezpečí číhajícím na internetu vám něco poví také Digi obránci. Prohlédněte si tuhle příručku, přidejte se k nim a naučte se účinnou sebeobranu proti datožroutům! 

Používáte-li Android, určitě nezapomeňte prostudovat přehledně udělaný návod, který určitě využijete pro maximální nastavení svého soukromí v tomhle operačním systému.

Kromě ochrany osobních údajů jsme si tu vzali na paškál i dost aktuální téma fake news a dezinformací. To, jak dezinformaci poznat, a vůbec jak si v téhle zrychlené informační době udržovat kritické myšlení, vám ve svém mediálním ringu ukáže youtuber Kovy. Nabyté vědomosti pak určitě využijete ve hře Bad News, kde si pěkně přehledně shrnete základní manipulativní techniky, se kterými se v médiích můžete setkat. 

Hrajete si rádi? Projděte se webowou diwočinou, pomozte bezpečně naplánovat jednu svatbu, zblízka poznejte základní manipulativní techniky na internetu, koukněte, jak málo stačí, abyste se stali obětí kyberšikany nebo si zaleťte na jednu vzdálenou galaxii. To vše je možné v našich hrách. Zábava je zaručena!

Chcete si zasoutěžit? Máte teď jedinečnou možnost. Právě probíhá celorepubliková soutěž pro střední školy o kybernetické bezpečnosti. Podívejte se do sekce Soutěže.

Pokud se něco zajímavého a přínosného k našim tématům šustne v denním tisku, zcela jistě to naleznete v rubrice Aktuality.

Zajímavé příspěvky, které stojí za přečtení, pak obsahuje i náš Archiv.

Tak s chutí do toho. Přejeme hezkou zábavu!

P.S. Budete-li mít chuť, napište, jak se vám rubrika líbí, co vás zaujalo, případně co vám tu schází. Adresa je vojtech.marcin@uoou.cz. Váš názor nás zajímá.


 

Rubriky

 
 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém