Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Rada Evropy: Tuto bezprecedentní situaci překonáme pouze v jednotě a solidaritě

14. 4. 2020 – Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách vlastní překlad prohlášení k právu na ochranu údajů v souvislosti s pandemií COVID-19, které společně vydali předsedkyně Výboru k Úmluvě 108 Alessandra Pierucci a komisař pro ochranu údajů Rady Evropy Jean-Philippe Walter.
 

 
 
„Státy se musí vypořádat s hrozbou pandemie COVID-19, pokud jde o demokracii, právní stát a lidská práva, včetně práva na ochranu soukromí a osobních údajů,“ uvádí dokument, jenž se kromě obecných principů a pravidel ochrany osobních údajů věnuje blíže oblastem zpracování dat velkého rozsahu, ve vzdělávacích systémech, zdravotních údajů a ze strany zaměstnavatelů. Zabývá se také mobilními a počítačovými daty.

Prohlášení zároveň slouží jako úvod k hlubším právním analýzám jak odborníkům, tak těm, kteří v této oblasti rozhodují. „I když lidé čelí obtížné a znepokojivé době a situace se rychle vyvíjí, vlády přijímají opatření k ochraně obyvatelstva, a musí tak činit, aniž by společnost v dlouhodobém horizontu vystavily riziku,“ vysvětluje.

Český překlad materiálu naleznete ve formátu PDF níže. Jeho anglický originál pak zde.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 14.4.2020 / 14.4.2020

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém