Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Rakouské ministerstvo zahraničí se stalo terčem kyberútoku

 

Rakouské ministerstvo zahraničí se stalo terčem kyberútoku - archiv dokumentů

ČTK, 5. ledna 2020

 
 
 
Vídeň 5. ledna (ČTK) - Servery rakouského ministerstva zahraničí se v sobotu staly terčem závažného kybernetického útoku. S odvoláním na ministerstva zahraničí a vnitra o tom dnes informovala agentura APA. Problém se podařilo rychle rozpoznat a zareagovat. Podle mluvčího rakouské diplomacie za útokem zřejmě stojí cizí stát.

"Na základě závažnosti a způsobu útoku se domníváme, že za ním stojí státní hráč," uvedl mluvčí rakouského ministerstva zahraničí Peter Guschelbauer. Detaily k podobě a průběhu hackerského útoku neuvedl.

Agentura APA připomněla, že se v minulosti terčem podobných kybernetických útoků stala ministerstva zahraničí i v jiných členských zemích Evropské unie. Před dvěma lety oznámilo například i české ministerstvo zahraničí, že se jeho servery staly terčem útoku hackerů.

Mluvčí rakouského ministerstva agentuře APA v noci na dnešek řekl, že kyberútok stále pokračuje, podařilo se jej ale včas odhalit a přijmout příslušná opatření. "Navzdory všem intenzivním bezpečnostním opatřením neexistuje proti kybernetickým útokům stoprocentní ochrana," uvedlo rakouské ministerstvo zahraničí v prohlášení.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Rakouské ministerstvo zahraničí se stalo terčem kyberútoku

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém