Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 5. ročník > Gifíci – věková kategorie 7 – 10 let

 

Rámec pro posouzení dopadů na ochranu soukromí a údajů pro aplikace RFID

 
 
 

Dne 6. dubna 2011 byla podepsána zástupci Evropské komise, zástupci průmyslu, Evropskou agenturou pro bezpečnost sítí a informací, zástupcem evropských kontrolních orgánů v oblasti ochrany soukromí a osobních údajů a dalšími, dobrovolná dohoda, kterou se stanovují pokyny pro všechny evropské společnosti pro řešení otázek týkajících se ochrany údajů v souvislosti s aplikacemi pracujícími s inteligentními etiketami (identifikace na základě rádiové frekvence – RFID) před jejich uvedením na trh.

Dohoda nazvaná PDF soubor „Rámec pro posouzení dopadů na ochranu soukromí a údajů pro aplikace RFID (The Privacy Impact Assessment Framework for FRID, rámec PIA)“1 si klade za cíl zajistit soukromí spotřebitelů před tím, než budou inteligentní etikety masově uvedeny na trh.

Tuto dohodu podepsali:

  • Neelie Kroes, Evropská komisařka pro digitální agendu, Brusel, Belgie;
  • Jacob Kohnstamm, předseda skupiny WP29, Brusel a předseda nizozemského úřadu pro ochranu osobních údajů, Nizozemí;
  • Udo Helmbrecht, výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost sítí a informací (ENISA), Heraklion, Řecko;
  • Heinz Paul Bonn, viceprezident Federální asociace pro informační technologie, telekomunikace a nová media (BITKOM), Berlín, Německo;
  • Véronique Corduant, Evropsko-americká obchodní rada (EABC), Brusel, Belgie;
  • Miguel A. Lopera, prezident a generální ředitel organizace GS12, Brusel, Belgie;
  • Jürgen Noack, poradce pro informační technologie, EuroCommerce, Brusel, Belgie;
  • Paul Skehan, ředitel European Retail Round Table (ERRT), Brusel, Belgie;
  • Eldor Walk, předseda Evropské expertní skupiny pro RFID (EREG), Lampertheim, Německo.

Podle dohody provedou společnosti komplexní posouzení rizik v oblasti ochrany soukromí a přijmou opatření k řešení zjištěných rizik před uvedením nových aplikací s inteligentními etiketami na trh. Posouzení bude zahrnovat i možný vliv vazeb mezi získanými, předanými a jinými údaji na ochranu soukromí. To je zejména důležité v případě citlivých údajů, jako jsou biometrické údaje či údaje o zdravotním stavu.

Pravidla provedení PIA poprvé v Evropě stanoví jasnou metodiku pro posuzování a zmírňování rizik inteligentních etiket pro ochranu soukromí, kterou mohou uplatňovat všechna průmyslová odvětví, jež používají inteligentní etikety (např. doprava, logistika, maloobchodní prodej, prodej vstupenek, bezpečnost a zdravotní péče).

Společnostem poskytne provedení PIA právní jistotu, že jejich způsob používání etiket je v souladu s evropskou legislativou v oblasti ochrany soukromí a nabídne lepší ochranu evropských občanů a spotřebitelů.

Poznámka:

1 Dohoda „Rámec pro posouzení dopadů na ochranu soukromí a údajů pro aplikace RFID“ je k dispozici také na URL adresa http://ec.europa.eu/information_society/policy/rfid/pia/index_en.htm.

2 GS1 je nezisková organizace zaměřená na vývoj a implementaci globálních standardů a řešení na podporu efektivity dodavatelského řetězce napříč různými sektory.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Zahraničí > Informace ze světa > Rámec pro posouzení dopadů na ochranu soukromí a údajů pro aplikace RFID

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém