Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Řetězec H&M zavře 250 obchodů. Navíc dostal obří pokutu za špehování zaměstnanců - archiv dokumentů

ČTK, 1. října 2020

 
 
 
Švédskému prodejci oděvů Hennes & Mauritz (H&M) ve třetím čtvrtletí klesl meziročně zisk před zdaněním o více než polovinu na 2,37 miliardy švédských korun (6,1 miliardy korun). Firma kromě toho oznámila, že příští rok zavře 250 poboček, zhruba pět procent celkového počtu. Německé navíc uvedly, že firmě vyměřily pokutu 35,3 milionu eur (zhruba 950 milionů Kč) za špehování zaměstnanců.

Sledování stovek pracovníků v servisním centru v německém Norimberku zahrnující i intimní podrobnosti podle úřadů porušovalo pravidla pro ochranu osobních údajů. „Výše vyměřené pokuty je adekvátní tomu, aby odradila podniky od narušování soukromí zaměstnanců,” uvedl hamburský komisař pro ochranu údajů Johannes Caspar.

Podle komisařova mluvčího jde o druhou nejvyšší pokutu, jaká byla udělena v rámci pravidel Evropské unie na ochranu soukromí známých pod zkratkou GDPR (General Data Protection Regulation), jež vstoupila v platnost v květnu 2018. Loni dostala americká firma Google ve Francii za pochybení při nakládání s osobními údaji uživatelů pokutu 50 milionů eur, připomněla agentura DPA.

Tržby společnosti se v září dále zotavovaly z dopadů pandemie nemoci covid-19. Uzavíráním poboček se firma přizpůsobuje změně nákupních zvyklostí, kdy se více lidí přesouvá na internet, což uspíšila pandemie.

Ve druhém fiskálním čtvrtletí, což je v případě H&M od března do května, se podnik po více než deseti letech propadl do ztráty. Tržby měl poloviční.

Přibližně z 5000 obchodů celosvětové sítě H&M jsou nyní zavřeny asi tři procenta. Na vrcholu plošných restrikcí to bylo 80 procent.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Řetězec H&M zavře 250 obchodů. Navíc dostal obří pokutu za špehování zaměstnanců

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém