Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Reuters: Čína chystá právní předpis na ochranu osobních údajů

 

Reuters: Čína chystá právní předpis na ochranu osobních údajů - archiv dokumentů

ČTK, 26. května 2020

 
 
 
Peking 26. května (ČTK) - Právo na ochranu soukromí a na ochranu osobních údajů se chystá zakotvit Čína ve svém prvním občanském zákoníku, který nyní projednává čínský parlament na plenárním zasedání. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která to označuje za první symbolický krok v zemi, jejíchž 1,4 miliardy obyvatel je vzhledem ke stále širšímu využívání internetu čím dál víc vystaveno únikům dat a hackerským útokům.

Podle projednávaných návrhů budou mít subjekty shromažďující osobní informace za povinnost tyto informace chránit a nebudou moci získat, zveřejnit či předat tato data bez souhlasu příslušné osoby.

Stávající čínské zákony podle právních expertů neposkytují v tomto ohledu dostatečnou ochranu, protože nestanovují významnější tresty firmám, které jsou za úniky dat odpovědné.

Experti však upozorňují, že po vydání zmíněného právního přepisu budou muset být stanovena podrobná pravidla, jak mají být data chráněna. Občanský zákoník navíc podle nich nebude čínské občany nijak chránit před stále přísnějším sledováním ze strany vlády, která má pod kontrolou celou digitální sféru v zemi.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Reuters: Čína chystá právní předpis na ochranu osobních údajů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém