Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy a konference - Archiv > Tiskové zprávy - 2000

 

Rezoluce k chystané dohodě mezi EU a USA o standardech ochrany osobních údajů v oblasti policie a soudní spolupráce v trestních

 
 
 

Na základě závěrečné zprávy tzv. Kontaktní skupiny na vysoké úrovni (High Level Contact Group) hodlají zástupci Evropské unie a Spojených států amerických začít dojednávat dohodu o standardech ochrany osobních údajů v oblasti policejní a soudní spolupráce v trestních věcech.

Evropští komisaři ochrany dat tento projekt velmi vítají. Chovají značnou naději, že touto dohodou se EU a USA zavážou k vysoké úrovni ochrany dat při výměně osobních údajů v trestních věcech, a tak vytvoří model pro další dohody o mezinárodní výměně osobních údajů v oblasti prosazování práva.

Evropští komisaři ochrany dat připisují této dohodě velkou důležitost, neboť vzhledem k mezinárodnímu terorismu i ke kriminalitě překračující hranice nároky na mezinárodní spolupráci orgánů prosazujících právo s největší pravděpodobností porostou, a tudíž se bude téma podmínek mezinárodní výměny osobních údajů mezi orgány prosazujícími právo stále častěji objevovat v politické agendě.

Konference evropských komisařů ochrany dat a soukromí vyzývá v tomto smyslu Evropskou unii k silné obhajobě vysoké úrovně ochrany dat a – prostřednictvím této dohody – k účinnému zajištění neměnných principů – zejména přísného omezení účelu předávání údajů, vysoké úrovně bezpečnosti dat, existence nezávislých orgánů pro ochranu osobních údajů, práva přístupu a soudní náhrady pro všechny subjekty údajů bez ohledu na národnost nebo zemi pobytu – a to také při výměně osobních údajů s USA.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Mezinárodní aktivity Úřadu > Konference komisařů ochrany dat a soukromí > Evropské konference komisařů ochrany dat a soukromí > Praha 2010 > Rezoluce k chystané dohodě mezi EU a USA o standardech ochrany osobních údajů v oblasti policie a soudní spolupráce v trestních

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém