Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Sdělení Úřadu pro ochranu osobních údajů

Vyžádání „rozsáhlých analýz“, které dle sdělení Otevřené společnosti o. p. s. v médiích zakládají udělení anticeny „Zavřeno“
 

 
 

V odpověď na vyžádané „rozsáhlé analýzy“, které dle sdělení Otevřené společnosti o. p. s. v médiích zakládají udělení anticeny „Zavřeno“, Úřad obdržel kopie článků z denního tisku, vyjádření argumentující „zdravým selským rozumem“ i vyjádření, které, ač je zřejmě 5 let staré, přiznává a cituje rozhodnutí soudu, které dává Úřadu za pravdu. Úřad však neobdržel žádnou analýzu či polemiku vyrovnávající se s meritorním stanoviskem Úřadu, které bylo ve věci zveřejněno ve výroční zprávě Úřadu roku 2011 a je trvale dostupné na jeho webových stránkách.

Hovořit o zaslaných textech tak, jak zaznělo v souvislosti s předáváním anticeny „Zavřeno“ Úřadu, což bylo zveřejněno i ČTK („podle hnutí Otevřená společnost se ale udělení anticeny opíralo o ´rozsáhlé analýzy´, které se zabývaly i výroční zprávou ÚOOÚ“) je mírně řečeno zavádějící – a řečeno přímo lživé.

Úřad se tedy nemá s čím vyrovnávat a voluntarismus a nepodloženost rozhodnutí sdružení Otevřená společnost o anticeně 2012 vyvstává bohužel velmi zjevně, jak konstatoval již při udělení ceny předseda Úřadu RNDr. Igor Němec: "Již delší dobu pozoruji, jako by se u řady občanů, institucí a sdělovacích prostředků vytvářel názor, že máme dvě sbírky zákonů místo jedné. Jedna sbírka obsahuje ty zákony, které se dodržovat nemusí a ta druhá ty, které by se dodržovat měly. Společnost, která nám udělila cenu „Zavřeno“, jde dokonce ještě dál: Sama si chce uzurpovat právo rozhodovat, do které sbírky ten či onen zákon patří. To je pro mne nepřijatelné."

PhDr. Hana Štěpánková
vedoucí samostatného oddělení tiskového,
tisková mluvčí

Otevřeno nedává najevo, že i o českém pravopisu už autoritativně rozhoduje: Zatím netesá do kamene, ale na tabulku už se rozhodla psát ůdajů… Co bude dál?

Zavřeno

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 25.10.2012 / 25.10.2012

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém