Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Sdělení Úřadu pro ochranu osobních údajů

K ochraně osobních údajů v rámci e-preskripce a NZIS
 

 
 

23. dubna 2013

Dotazy médií týkající se ochrany osobních údajů v rámci e-prescripce jsou podnětem pro následující sdělení:

Úřad pro ochranu osobních údajů poskytl v průběhu roku 2012 řadu konzultací Ministerstvu zdravotnictví ČR v souvislosti se záměrem ministerstva zavést e-preskripci. Poslední z jednání se uskutečnilo v květnu 2012. Do července 2012 měl být ÚOOÚ poskytnut rozhodovací materiál, který by poskytnuté konzultace o ochraně osobních údajů v rámci e-preskripce zohlednil.

Protože ÚOOÚ žádný rozhodovací materiál ani projekt k e-preskripci neobdržel, učinil v lednu 2013 telefonický dotaz na aktuální informace z pracovní skupiny MZd pro elektronizaci lékové politiky. Touto cestou MZd sdělilo, že pracovní skupina stagnuje, jelikož byl návrh v Poslanecké sněmovně zamítnut. O postupu prací MZd spojených s e-preskripcí nemá ÚOOÚ dosud žádné další informace.

ÚOOÚ rovněž očekává, že dojde ze strany MZd k naplnění příslibu ministra a bude vyvoláno jednání o Národním zdravotnickém informačním systému v souvislosti s rozhodnutím Ústavního soudu, který NZIS částečně zrušil jako protiústavní.

PhDr. Hana Štěpánková
ředitelka tiskového odboru,
tisková mluvčí

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 8.5.2013 / 23.4.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém