Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Názory a rozhodnutí Úřadu

 

Seminář k bezpečnostním kamerám

 

 
 

22. dubna 2016

Ve dnech 13. a 14. dubna přednesli zástupci Úřadu pro ochranu osobních údajů prezentaci, která se zaměřila na požadavky na ochranu osobních údajů v souvislosti s instalacemi bezpečnostních kamer, na plnění informační a oznamovací povinnosti a na další důležité skutečnosti v rámci platné judikatury.

Akce, kterou organizovala společnost Axis Communications, se zúčastnilo zhruba 150 zaměstnanců společností vyrábějících kamerové systémy a dodavatelů těchto systémů.

Úvod do problematiky poskytl vedoucí oddělené stížností a konzultací ÚOOÚ Mgr. Ladislav Hejlík, diskusi vedl Ing. Milan Ševčík z téhož oddělení. Dotazy se týkaly mimo jiné provozování a zabezpečení kamerových systémů v obytných domech, firmách a školách, povinností správců osobních údajů, možnosti využití zpracovatele, nahlížení do záznamů, doby zpracování, možnosti zpřístupnění záznamů Policii České republiky, zveřejnění záznamů a fotografií fyzických osob na internetu, možností chránit kamerami majetek a domy včetně vozidel parkujících na veřejném prostranství, kamer na pracovišti a dalšího.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 22.4.2016 / 22.4.2016

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém