Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Senát vzal na vědomí výroční zprávu ÚOOÚ

Praha, 11. květen 2022 – Senát Parlamentu České republiky vzal dnes na vědomí Výroční zprávu Úřadu pro ochranu osobních údajů za rok 2021. Předseda Úřadu Jiří Kaucký ve své úvodní řeči mimo jiné zdůraznil, že výroční zpráva Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) představuje nejdůležitější výsledky dozorové činnosti Úřadu v oblasti zpracování osobních údajů, které jsou prezentovány na příkladech vybraných kontrol.
 

 
 
„V roce 2021 jsme se soustředili zejména na dodržování právních předpisů v oblasti ochrany osobních údajů, ochrany soukromí, svobodného přístupu k informacím a zajištění činnosti základních registrů České republiky. Poskytli jsme také maximální možnou podporu všem subjektům, které řešily krizovou situaci s onemocněním COVID-19. KauckýZpracovali jsme doporučení pro zaměstnavatele k testování zaměstnanců, a to včetně vzorů příslušných dokumentů, poskytovali jsme konzultace Ministerstvu zdravotnictví při nastavení interoperability aplikace eRouška a zpracovali jsme i věcné doporučení pro zavedení tzv. očkovacích pasů. Troufám si tvrdit, že Úřad v této nelehké a z větší části doposud nepoznané situaci obstál a zároveň si vždy udržel status ochránce práva na soukromí“. Uvedl před senátory předseda ÚOOÚ Jiří Kaucký.

Předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Jiří Kaucký ve svém vystoupení dále zdůraznil, že protipandemická opatření představovala i další rizika. „Díky všudypřítomné digitalizaci a přesunu stále většího množství aktivit, a to i ryze osobních, do online prostředí, je stále jednodušší narušit soukromí člověka a zneužít jeho osobní údaje k manipulaci nebo dalšímu nekorektnímu jednání. Bude proto naprosto nezbytné zaměřit se na intenzivnější propojení ochrany osobních údajů a kybernetické bezpečnosti, protože kybernetické útoky přestávají mít povahu ,prosté‘ kriminální činnosti.“ 

Celé znění projevu Jiřího Kauckého naleznete níže ve formátu PDF.

Autor fotografie: Kancelář Senátu 
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 12.5.2022 / 12.5.2022

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém