Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > O nás > Seznam úředně oprávněných osob

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 3. ročník

 
 
 

Slavnostní vyhlášení a předání cen výhercům 3. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ se uskutečnilo 1. června 2009 v ZOO Lešná v rámci programu Film Festivalu Zlín 2009.

Výherci soutěže s doprovodem byli do Zlína pozváni již den před samotným vyhlášením, takže měli možnost zažít i něco málo ze samotné festivalové atmosféry. Pro mnohé z nich to byl velký zážitek, o čemž svědčí i některé jejich reakce...

„... Celé ty dva dny jsem si opravdu užila…. Festivalové dny skončily, ale zážitky a fotky nezmizí – naopak se k nim vždy ráda vrátím.“

„... Byly jsme nadšené..."

„... Ve Zlíně se mi i mým rodičům velice líbilo. Byl to krásný zážitek...“

„... Velmi se nám tento zážitek líbil a budeme na něj dlouho vzpomínat...“

V následujících pár snímcích bychom vám rádi přiblížili průběh slavnostního vyhlášení, kterého se jako čestný host zúčastnila senátorka Ing. Jana Juřenčáková, která je zároveň předsedkyní Stálé komise Senátu pro ochranu soukromí, a její kolega, senátor PaedDr. Václav Homolka.


Klikněte pro zvětšení

Stejně jako vloni, i letos předávali ceny vítězům předseda Úřadu RNDr. Igor Němec a národní ředitelka Sdružení SOS dětských vesniček Ing. Květuše Paichlová.

     
Klikněte pro zvětšení

Slavnostní odpoledne uzavřelo posezení s vítězi a jejich doprovodem u malého občerstvení v příjemném koutku zlínské ZOO. První červnové pondělí bylo zkrátka vydařené – i počasí se nakonec umoudřilo – a tak si všechny přítomné děti ten svůj sváteční den náležitě užily.

     
Klikněte pro zvětšení
Vyhlášení výsledků III. ročníku soutěže

Udělalo nám velkou radost, že třetí ročník soutěže pro děti a mládež „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ se stal, co se zaslaných příspěvků týče, rekordním. Celkem jsme obdrželi 337 soutěžních prací.

Odborná porota, která se sešla 19. května 2009, to opravdu neměla lehké, když musela z tolika povedených příspěvků vybrat jen jednoho vítěze v každé kategorii. Ale zdařilo se a výsledky letošního ročníku jsou zde:

Výtvarná kategorie

věková kategorie do 12 let

Lucie Hellebrandová
Hradec nad Moravicí

Lucie Hellebrandová, Hradec nad Moravicí
Klikněte pro zvětšení

věková kategorie 13 – 18 let

Eva Novotná, Markéta Šmídková,
Michaela Mžiková, Barbora Kurečková
Brno


Literární kategorie

věková kategorie do 12 let

Barbora Minarčíková
SMZŠ Brno

PDF soubor

věková kategorie 13 – 18 let

Truong Luong Manh
Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří

PDF soubor

Rozhodli jsme se udělit i několik čestných uznání těm autorům soutěžních prací, které porota sice nevybrala, ale které si přesto dle našeho názoru ocenění zaslouží:

Čestná uznání

Výtvarná kategorie do 12 let

Kateřina Svobodová
ZŠ Moravské Prusy

Kateřina Svobodová - ZŠ Moravské Prusy
Klikněte pro zvětšení

Výtvarná kategorie 13 – 18 let

Jana Hallová, Adéla Kordulová,
Lucie Habánová
Klasické a španělské gymnázium Brno

Jana Hallová, Adéla Kordulová, Lucie Habánová - Klasické a španělské gymnázium Brno
Klikněte pro zvětšení

Literární kategorie do 12 let

Anička a Eliška Červenkovy
Lichnov

PDF soubor

Literární kategorie 13 – 18 let

Kateřina Korčáková
Letovice

PDF soubor

Poznámka: Všechny soutěžní příspěvky jsou autorskými díly bez jakýchkoliv zásahů či korektur ze strany Úřadu.

Vy ostatní, kteří jste tentokrát nevyhráli, se můžete během následujících dvou měsíců těšit aspoň na malou drobnost, kterou vám zašleme. A všem vám patří samozřejmě velký dík, že jste se do naší soutěže zapojili :o)

Slavnostní vyhlášení výsledků společně s předáním cen vítězům se uskuteční v rámci Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež dne 1. června 2009 ve 13:00 hod. ve Zlíně v ZOO Lešná. V hlavním dějišti festivalu – ve „Velkém kině“ – budou některé vaše příspěvky od 1. června 2009 také vystaveny.


V pondělí 4. května 2009 byly zaevidovány poslední příspěvky III. ročníku soutěže pro děti a mládež „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“.

Všem z vás, kteří jste se soutěže zúčastnili a svůj příspěvek zaslali, moc děkujeme. Sešlo se nám více než 330 krásných obrázků, textíků, básniček, koláží, fotografií, dokonce i jeden filmový příspěvek a jedna socha.

V polovině května se sejde odborná porota (ve složení PhDr. Jitka Miklová, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Pavel Kácha, Český rozhlas Praha, a Radek Denár, Iuridicum Remedium), aby vybrala vítěze jednotlivých kategorií. Ti pak budou 1. června 2009 pozváni do Zlína na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež (děti do 15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou slavnostně předána ocenění.
Těm ostatním z Vás, kteří nevyhrají, zašleme jako poděkování za účast v soutěži aspoň malou drobnost.

Vybrané příspěvky z minulých dvou ročníků soutěže si společně s celodenním promítáním pohádek a filmů pro děti můžete prohlédnout v Kinematovlaku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, kde budou od 20. května 2009 vystaveny.


Úřad pro ochranu osobních údajů
ve spolupráci se Sdružením SOS dětských vesniček

vyhlašuje

III. ročník soutěže pro děti a mládež do 18 let

Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!

U příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2009 se na vás obracíme s několika otázkami:

Co chápete pod pojmem soukromí? Je pro vás důležité – proč ano, proč ne? Měli bychom si soukromí vážit? V čem se o ně obáváte? Jaké máte zkušenosti s jeho respektováním? Jaké vidíte problémy s jeho dodržováním ve vztahu k vám i k druhým? Co by se podle vás mělo zlepšit v jeho zabezpečení?

Vaší fantazii se meze nekladou! A tak můžete odpovědi na výše položené otázky ztvárnit písemně, obrázkem, fotografií nebo třeba jen napsat komentář k textům z knihy, která vás zaujala, protože se otázky soukromí dotýká.

Příspěvky (s uvedením jména, adresy a věku) nám zašlete do 30. dubna 2009

na adresu:

Úřad pro ochranu osobních údajů
tiskové oddělení
Pplk. Sochora 27
170 00 Praha 7

Obálku označte heslem „Soukromí“.

nebo elektronicky na adresu:

Přijímáme soubory v těchto formátech: *.doc, *.docx, *.pdf, *.rtf , *.txt, *.jpg, *.bmp, *.gif, *.tif, *.png, *.tga

Soutěží se ve dvou věkových kategoriích (děti do 12 let a děti od 13 do 18 let) a v každé z nich pak v kategorii literární a kategorii výtvarné (která zahrnuje nejen obrázky, ale třeba i fotografie, koláže nebo sochy). Vítěze jednotlivých kategorií vybere odborná porota a začátkem června pak budou pozváni do Zlína na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež (děti do 15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou ocenění slavnostně předána.

Partnerem soutěže je mj. i Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež (www.zlinfest.cz), který již tradičně v rámci festivalu vypravuje zvláštní vlak, ve kterém budou také vystaveny soutěžní práce z minulých dvou ročníků soutěže.

Aktuální informace o soutěži budete průběžně nacházet na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice „Pro mládež“.

Zaslané příspěvky se nevracejí a mohou být využity pro publikační potřeby Úřadu. Prosíme o vaše výslovné vyjádření, pokud s publikováním svého příspěvku nesouhlasíte.

Takže pište, malujte, čtěte, fotografujte:o) Na vaše výtvory se už moc těšíme!


Partneři soutěže:

SOS dětské vesničky Film festival Zlín
 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 3. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém