Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Pokyny evropského Sboru (EDPB)

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 4. ročník

 
 
 

Přestože letošnímu slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže vůbec nepřálo počasí smutný (lilo jako z konve a dokonce byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity) a celá plánovaná akce v Parku Svobody musela být zrušena, podařilo se ceny vítězům přece jen předat.

   

Klikněte pro zvětšení

Stalo se tak v prvním patře hotelu Moskva, kde děti převzaly ceny z rukou předsedy Úřadu RNDr. Igora Němce a náměstkyně předsedy Úřadu JUDr. Aleny Kučerové.

       

Klikněte pro zvětšení

Truong Luong Manh – autor vítězného gifíka – získal také možnost zasednout v URL adresa Mezinárodní dětské porotě pro hraný film pro mládež a jak je vidět z přiložených fotek, tuto svou odměnu si náležitě užil veselý Následně svou účast v porotě vyhodnotil jako jedinečnou příležitost a zkušenost.

   

Klikněte pro zvětšení

Obrázky z letošního ročníku soutěže si bylo možné po celou dobu konání festivalu prohlédnout na terase 16. patra 21. budovy Zlínského kraje.

       

Klikněte pro zvětšení

I přes nepřízeň počasí se nakonec všem účastníkům (vítězům i jejich doprovodu) ve Zlíně líbilo a odvezli si odtamtud spoustu zážitků a hezkých vzpomínek:

„… ve Zlíně se jim moc líbilo i přes to počasí. Myslím, že si to užily…“

„…jeden z puzzlíků tohoto týdne, na který nikdy nezapomenu…“

Tečkou za letošním ročníkem soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ je ještě velké poděkování rodičům a učitelům, kteří Vás k účasti v soutěži motivovali, podporovali při práci a také prožívali Vaši radost ze soutěžení. Pro nás – organizátory soutěže - byl letošní ročník opět potvrzením toho, že soukromí a ochrana našich osobních údajů je důležitou hodnotou. Děti a mladí lidé to ve svých soutěžních příspěvcích hravým a výstižným způsobem vyjádřili.


Dříve než vás seznámíme s výsledky letošního ročníku soutěže, rádi bychom se vám všem tímto ještě jednou omluvili, že jsme v průběhu soutěže museli zkrátit termín pro odeslání příspěvků, čímž jsme možná způsobili menší zmatek, když se tato informace nedostala ke všem zájemcům o soutěž včas :O((

Těm, jejichž příspěvky dorazily v době, kdy již skutečně nebylo možné je do soutěže zařadit, pošleme alespoň malý dárek. Stejně tak i ostatním, kteří se do soutěže zapojili, ale nevyhráli. Dárečky by Vám měly dorazit do konce června.

A nyní již k samotným výsledkům. Celkově jste nám namalovali 134 krásných obrázků zvířátek a vytvořili 125 úžasných gifíků. Ale protože vyhrát může bohužel jen jeden, musela odborná porota vybrat opravdu ty NEJ…. :o)

Nejlepší gifík dle poroty byl ten, který nám zaslal Truong Luong Manh z Klášterce nad Ohří:


Klikněte pro zvětšení

Těsně za ním se umístil „kolektivní“ gifík Veroniky Traburové a Terezy Procházkové z Hořovic, kterému jsme se rozhodli udělit čestné uznání:


Klikněte pro zvětšení

Nejlepší zvířátko, které si nejlépe chrání své soukromí, nám přišlo od Elišky Červenkové z Lichnova:


Klikněte pro zvětšení

A i zde jsme se rozhodli udělit čestné uznání za druhý nejlepší obrázek, a tím je příspěvek od Veroniky Hýzlové z Vyškova:


Klikněte pro zvětšení

Slavnostní vyhlášení výsledků společně s předáním cen vítězům se uskuteční v rámci URL adresa Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež dne 2. června 2010 v 10:00 hod. v Parku Svobody ve Zlíně.

Po celou dobu konání festivalu budou obrázky z letošního ročníku soutěže vystaveny na terase 16. patra 21. budovy Zlínského kraje.

Všem, kteří jste se do letošního ročníku soutěže zapojili, moc děkujeme a doufáme, že nám zachováte přízeň i v jejích dalších ročnících… :o)


Ve čtvrtek 1. dubna 2010 (a není to žádný apríl:o)) byly zaevidovány poslední příspěvky, které jste nám zaslali do IV. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“.

Potěšilo nás, že letošní zadání, které se poněkud lišilo od předchozích ročníků, mezi vámi i tak vzbudilo zájem – obdrželi jsme skoro 120 gifíků a animací. I malé děti se činily a zaslaly nám více než 90 obrázků zvířátek, která si podle nich nejlépe chrání své soukromí.

Stejně jako v minulých letech, i letos vás musíme pochválit:o), protože všechny vaše příspěvky jsou moc pěkné a opět bude těžké vybrat jen jednoho vítěze. Tento nelehký úkol připadne již tradičně odborné porotě (letos ve složení PhDr. Jitka Miklová, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Radek Denár, Iuridicum Remedium a Josef Michal, pracovník odboru informatiky Úřadu, který pro vás návod na gifíka sepsal).

Výsledky budeme znát nejpozději v druhé polovině dubna a hned poté budou také na těchto stránkách zveřejněny. Vítěze obou kategorií pak v červnu pozveme do Zlína na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež (děti do 15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou slavnostně předána ocenění.

Autor nejlepšího gifíka navíc dostane možnost usednout v dětské porotě tohoto filmového festivalu, který v letošním roce slaví 50. výroční svého trvání.

Vybrané příspěvky z minulých ročníků soutěže si společně s celodenním promítáním pohádek a filmů pro děti můžete prohlédnout v URL adresa Kinematovlaku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, kde budou od 19. května 2010 vystaveny.


Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2010

vyhlašuje

IV. ročník soutěže pro děti a mládež

ve věkových kategoriích 7 - 11 let a 12 - 18 let

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Zkušenost s třemi ročníky soutěže svědčí o tom, že soukromí je většinou i pro děti, tím spíše mladé lidi, důležité. Osobní údaje každého z nás jsou klíčem k našemu soukromí. Úřad je povinen na dodržování jejich ochrany dbát u mnoha institucí, které naše údaje spravují. Je ale nezbytné, abychom se své osobní údaje naučili chránit také sami tam, kde můžeme.

Protože víme, že děti a mladí lidé tráví hodně času na internetu a často o sobě sdělí údaje, které by neřekli ani nejlepšímu kamarádovi, chceme jim navrhnout v ochraně soukromí a vlastních osobních údajů spolupráci:

Vytvořte si svého strážce, který vám bude pomáhat! Není to bodyguard, který by chránil vaši tělesnou stránku, ale „privacyguard“, který vám pomůže chránit vaše osobní údaje a soukromí.

Ptáte se jak? Jako postavička, panáček či jakákoliv „potvůrka“, kterou si vytvoříte v podobě animovaného GIFu pro svůj počítač. Vzít si hotový GIF, který najdete někde na internetu, by byla krádež – a také by to už nebyl jen váš strážce, tak to, prosím, nedělejte. Ten váš GIF vám bude na obrazovce počítače připomínat, že si máte dávat dobrý pozor na to, co po internetu sdělujete. Co na sebe povíte, totiž už nikdy nezmizí a vždycky to bude moci někdo najít… Bude vám to, co řeknete dnes, milé, aby se o vás vědělo za deset let, až se třeba budete ucházet o práci, budete stát o nějakého partnera, půjdete do střetu se svým nadřízeným, vaše děti budou brouzdat po internetu…?

A pro ty maličké (do 11 let), kteří ještě opravdu nemusejí být s počítačem tak daleko, aby GIF dokázali vytvořit, nabízíme i možnost nakreslit nám zvířátko, které si podle jejich názoru nejlépe chrání soukromí; ale napište nám, proč si myslíte, že je to právě vámi zvolené zvířátko.

Vítěze jednotlivých kategorií vybere odborná porota a začátkem června pak budou pozváni do Zlína na URL adresa Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež (děti do 15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou ocenění slavnostně předána. Navíc tvůrce nejlepšího strážce soukromí bude pozván ke členství v dětské porotě 50. ročníku festivalu.

Příspěvky (s uvedením jména, adresy a věku) nám zašlete do 31. března 2010 na adresu:

Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskové oddělení, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označte heslem „Soukromí“)

elektronicky: E-mail soutez@uoou.cz (soubory větší než 3 MB zasílejte raději na CD či DVD médiu)

Aktuální informace o soutěži budete průběžně nacházet na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice „Pro mládež“.

Zaslané příspěvky se nevracejí a mohou být využity pro publikační potřeby Úřadu. Prosíme o vaše výslovné vyjádření, pokud s publikováním svého příspěvku nesouhlasíte. Na vaše výtvory se už moc těšíme!

A ještě něco: Vaše osobní údaje, které nám sdělíte, budou použity jen v rámci soutěže a uvedení autora při zveřejnění výtvoru.


Partneři soutěže:

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín Český rozhlas 2 Praha Alík.cz
 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 4. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém