Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 6. ročník

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 6. ročník

 
 
 

V pátek 1. června 2012 jsme pozvali výherce 6. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ do Zlína na URL adresa filmový festival, abychom jim tam předali ceny za jejich zasloužené vítězství.

Stejně jako vloni proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů na zlínském Náměstí Míru a bylo součástí celodenní akce Českého rozhlasu „Den dětí s ČRo“. Ceny tentokrát děti přebíraly z rukou PhDr. Davida Pavláta, zástupce tiskové mluvčí Úřadu.

Počasí se letos vydařilo, program zlínského festivalu na náměstí (a nejen tam) byl nabitý, a tak si děti odměnu za své vítězství v soutěži jistě řádně užily a mají na co vzpomínat.


O vítězi letošního ročníku je rozhodnuto! A odborná porota (ve složení Mgr. Helena Kačerová, Český rozhlas, Mgr. Roman Giebisch, Ph.D., Svaz knihovníků a informačních pracovníků a pracovníci tiskového oddělení Úřadu) z došlých 67 příspěvků vybrala výherce hned tři.

Jsou jimi:

Adam Hemžal z Otrokovic
Adam Hemžal, Otrokovice
(Animace, spusťte kliknutím na miniaturu)

Martina Kašparová ze Šumperka
PDF soubor

Antonín Kubíček ze Šumperka
PDF soubor

Vítězům blahopřejeme a srdečně je zveme na URL adresa zlínský filmový festival, kde jim bude předána cena, ostatním děkujeme, že se do soutěže zapojili a poslali nám hezké příspěvky.


Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2012

vyhlašuje

VI. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Jeden z hlavních problémů umístění informací na internetu se týká ztráty kontroly nad těmito informacemi: Jakmile se zveřejní, stanou se dostupné pro vyhledávače a lze je zaregistrovat a dále předávat pomocí síťových nástrojů, jako jsou sociální sítě apod.

Co si o té věci myslí mladá generace? Dva níže rozehrané příběhy, v nichž je uvedený problém zápletkou, mohou dle vlastní fantazie děti do 18 let dotvořit.

Mohou napsat povídku, úvahu, filmovou povídku, scénář, nebo mohou také příběh, který si vymyslí, sehrát, natočit na video, případně ztvárnit v podobě comicsu, a poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) do 15. dubna 2012 buď elektronicky na E-mailsoutez@uoou.cz (soubory do velikosti 3 MB) anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskové oddělení, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Autor nejlepšího zpracování bude pozván na URL adresa Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, kde mu bude slavnostně předáno ocenění.

Příspěvky všech zúčastněných zveřejníme a vydáme v brožované publikaci.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

* Adresa bude použita jen v rámci soutěže, jméno a věk případně v rámci propagačních účelů ochrany osobních údajů. Pokud neobdržíme výslovné přání, že zaslaná práce k uvedené propagaci nesmí být použita.


Co se stalo, když…

Milan byl tak trochu doma mazánek. Rodiče se v něm od malička viděli, protože dlouho čekali, než se jim synek narodil. Když přišel na svět, zaznamenávali v deníku, ale i fotoaparátem a videokamerou každý jeho krůček. Obrázky i natočené „scénky“ ze synova života posílali babičkám, kamarádům a umisťovali na internet, kde si zřídili blog a uvažovali o vývoji svého dítěte. A tak nahatý Milánek pózoval na kožešině i na písku a v bazénu, smál se i brečel, seděl a způsobně se snažil na nočníčku… Byl roztomilý a rostl…

Ve škole byl šikovný kluk, rád se učil a také rád a slušně hrál na klavír. Byl oblíbený mezi kamarády, s učiteli neměl žádné konflikty. Myslel si, že se mu podaří jít na konzervatoř. Ale byl trémista, a kdoví – zkoušku prostě neudělal. Nakonec si řekl, že půjde na gymnázium a pak na peďák a stane se učitelem hudební výchovy a češtiny. Tohle mu vyšlo. Jenomže proto, že uměl dobře jednat s lidmi, byl dobrý pedagog i organizátor, nechal se kolegy přesvědčit a šel do konkurzu na ředitele školy. A tohle také vyšlo. Škola běžela, ale … Na nástěnce se jednoho dne objevily obrázky stažené z internetu: nahatý Milánek pózoval na kožešině a způsobně se snažil na nočníčku, jenomže tentokrát s patřičným komentářem o panu řediteli… A pak začaly fotografie kolovat po internetu…


Marcela dostala k patnáctým narozeninám od mámy senzační prádýlko. Večer šli rodiče na večeři a Marcela dostala k dispozici byt, aby si s kamarády udělali párty. Zapařili a došlo i na tanečky. A Marcela se nechala od holek vyprovokovat, aby si zahrála Go-go tanečnici a předvedla dárek od mamči… Petr vytáhl mobil a poslal pár fotek Honzovi, který ležel s angínou. Protože se doma nudil, jako počítačový maniak fotky hned hodil do počítače a zpracoval prezentaci, kterou poslal Marcele jako dárek k narozeninám. Bylo z toho velké gaudium, protože Honza doplnil Marcelinu produkci vtipným komentářem o profesionálkách, jaké rostou na jejich škole. Po škole se šířil odkaz na prezentaci, která byla nakonec na internetu.

Běžel čas, Marcela vystudovala práva. Měla velké ambice, byla koneckonců premiantka, a tak poslala životopis na několik míst, lukrativních a prestižních, taky u zahraničních společností. Co se stalo, když se její internetový dárek od Honzy objevil mezi materiály, které si o ní dohledala výběrová komise…

Partneři soutěže:


 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 6. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém