Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Pro mládež

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 10. ročník

 
 
 

 

V pondělí 13. června 2016 jsme v prostorách Úřadu pro ochranu osobních údajů přivítali vítěze 10. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“, kteří přišli v doprovodu svých učitelů nebo rodičů. Ocenění a diplomy převzali z rukou předsedkyně Úřadu JUDr. Ivany Janů. Poté se seznámili s činností pracoviště ORG, které na Úřadu pro ochranu osobních údajů plní v rámci základních registrů klíčové úkoly při vytváření, správě a ověřování agendových identifikátorů nezbytných pro činnost registrů a zpracování veřejnou správou.

V odpoledních hodinách na vítěze čekala ve spolupráci s partnery soutěže také prohlídka historických prostor Národní knihovny i možnost nahlédnout do zákulisí Českého rozhlasu Praha. 

Vítězům ještě jednou blahopřejeme, všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník soutěže.

Fotografie jsou zde.

ČT :D odvysílala o předání ocenění informaci v pořadu Zprávičky (13. 6.).

Řízení školy 8/16, Jak seznámit děti s ochranou soukromí a osobních údajůPartneři soutěže:


soutez_partneri_loga2        
Odborná porota ve složení Mgr. Helena Kačerová (Český rozhlas), Mgr. Roman Giebisch, Ph.D. (Svaz knihovníků a informačních pracovníků), Mgr. Naděžda Eretová (Řízení školy) a pracovníci tiskového oddělení Úřadu pro ochranu osobních údajů vybrala v úterý 31. května 2016 vítěze X. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“.

 

Téma I: Svět bez soukromí

Kategorie 7-13 let

Vendula Bubníková


Kategorie 14-18 let

Adam Pešek

Matěj Říha


Téma II - Nejbezpečnější místo pro uchování osobních údajů

Kategorie 7-13 let

Marek Bill


Kategorie 14-18 let

Helena Stamenkovičová


Vítězům, kteří uspěli v konkurenci téměř dvou set příspěvků, které jsme obdrželi, blahopřejeme a těšíme se na setkání v pondělí 13. června 2016 v Úřadu pro ochranu osobních údajů, kde pro ně bude připraven zajímavý program.

Za účast a zaslané soutěžní příspěvky děkujeme všem účastníkům soutěže a také školám a knihovnám, které tématu ochrany osobních údajů věnovaly čas a pozornost.


Zvláštní uznání za dlouhodobou práci s dětmi v rámci soutěže získala ZŠ a MŠ Ludgeřovice.
Partneři soutěže:


soutez_partneri_loga2        

Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2016

vyhlašuje

X. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

 

Je pro nás velkým potěšením vyhlásit tento rok jubilejní, již desátý, ročník soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. Zkušenosti z předchozích devíti ročníků nás utvrzují v tom, že zájem dětí a mladých lidí o ochranu svého soukromí a osobních údajů je značný a rozhodně neklesá. Počet příspěvků, které za dobu soutěže dorazily na Úřad pro ochranu osobních údajů, se vyšplhal téměř k číslu 1500. Odborná porota tak rok co rok stojí před nelehkým úkolem, vybrat ze zaslaných příspěvků pouze těch několik, které nakonec získají ocenění. Za účast v soutěži proto ještě jednou děkujeme všem, kteří posílali své příběhy, kresby, fotografie, videa, návrhy na placky a další příspěvky.

A jaké téma jsme pro vás vybrali letos? Tentokrát zapojte svou fantazii a ukažte, jak by podle vás vypadal svět bez soukromí. Neexistovalo by žádné tajemství, nic ze svého života byste si nemohli nechat jen pro sebe. Jak by takový svět fungoval? Byl by lepší, nebo horší, než je náš současný svět? A jak by mohl vzniknout – vzdali se ti, kteří v něm žijí, svých osobních údajů a soukromí dobrovolně, přišli o ně vlastní nevědomostí či chybou nebo jim je někdo vzal násilím? Popusťte uzdu své fantazii a pište povídky, úvahy nebo scénáře. Můžete také vymyslet a sehrát scénku a natočit ji na video.

Ani letos nezapomeneme na ty, kteří raději kreslí, malují nebo vytváří grafiku. Všichni vědí, nebo si to alespoň myslí, kam bezpečně ukládat peníze, kde ukrýt tajný zápisník, jak schovat fotografie před jinými. Ale co si počít s osobními údaji? Jak a kam můžeme ukrýt tyto informace o sobě? Nakreslete nám, jak vypadá, nebo kde je, to nejbezpečnější místo pro uchování osobních údajů.

Obě témata jsme rozdělili podle věkových kategorií, a to 7 – 13 let a 14 – 18 let.

Zapojit se mohou také školy, školní družiny a kluby, knihovny, střediska volného času nebo jakékoli jiné dětské kolektivy. Pokud budete na zadání soutěže pracovat společně a vymyslíte k němu i nějaké další aktivity (besedy, soutěže tříd atp.), dejte nám o tom vědět. Můžeme se o to podělit s ostatními na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Příspěvky mohou soutěžící do 18 let poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) do 30. dubna 2016 buď elektronicky na soutez@uoou.cz (soubory do velikosti 9 MB), anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, oddělení tiskové, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Autoři nejlepších zpracování se mohou těšit na zajímavý program slavnostního předání cen.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

* Adresa bude použita jen pro účely soutěže. Jméno a věk mohou být použity v rámci propagačních účelů ochrany osobních údajů, pokud neobdržíme výslovné přání, že zaslaná práce k uvedené propagaci nesmí být použita. Pokud je vám méně než 15 let, požádejte prosím o souhlas s účastí v soutěži své rodiče .

Partneři soutěže:


soutez_partneri_loga2         
 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 10. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém