Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > O nás > Seznam úředně oprávněných osob

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 11. ročník

 
 
 
11. ročník soutěže má své vítěze!
 
Den před skončením školního roku,ve čtvrtek 29. června 2017, jsme slavnostně ocenili vítěze 11. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. I s doprovodem, který tvořili učitelé a rodiče, přijelo dohromady devatenáct osob, což je zatím nejvíc v celé historii soutěže a jen tak tak stačila kapacita jednací místnosti:o)

První část slavnostního programu se odehrála v prostorách Úřadu, účastníci akce měli možnost si ho v rámci „rychloexkurze“ prohlédnout „odspoda nahoru“ (resp. od recepce až po páté patro). Poté se ujala slova předsedkyně Úřadu Ivana Janů, která také vítězům předala diplomy a ceny. Návštěvu Úřadu zakončila přednáška a diskuse s právníky (odborníky na ochranu osobních údajů) z rozličných útvarů Úřadu (inspektorát, analytické oddělení, právní oddělení).

Druhá část programu zahrnovala prohlídku historických prostor Národní knihovny (Klementinum) a návštěvu Českého rozhlasu Praha, jež se uskutečnily ve spolupráci s partnery soutěže.

Doufáme, že si vítězové s doprovodem svůj „slavnostní“ den užili, rádi jsme je zde přivítali a budeme se těšit, že to třeba nebylo setkání poslední…

Někteří z oceněných (ZŠ Ludgeřovice a Škola na konci světa v Březové u Uherského Hradiště) se o své zážitky podělili na svých webových stránkách.
 
Fotografie z akce si lze prohlédnout zde a zde


Ve středu 7. června 2017 vybrala vítěze odborná porota ve složení Mgr. Naděžda Eretová (Řízení školy), Mgr. Helena Kačerová (Český rozhlas), Mgr. Roman Giebisch, Ph.D. (Svaz knihovníků a informačních pracovníků) a pracovníci oddělení tiskového Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Nejen velké množství zaslaných příspěvků (všechny si je můžete prohlédnout v galerii), ale především jejich kvalita, nám rozhodování o vítězi hodně zkomplikovaly a nebylo tak vůbec jednoduché vybrat jen jednoho v každé kategorii. I proto jsme se nakonec rozhodli v kategorii Tajemství vs. soukromí vybrat vítěze dva.


Maskot ochrany soukromí

Kategorie 7 - 14 let

Tereza Hrstková

Kategorie 15 - 19 let

Natálie Honsů

Tajemství vs. soukromí

Kategorie 7 - 14 let

Michal Vladimír Bárta

Oliver Klinkovský

Kategorie 15 - 19 let

Kristýna Dvořáčková

Barbora Motlová a Kateřina Kováčová


Kolektivní dílo

V této kategorii porota ocenila žáky ZŠ a MŠ Ludgeřovice, kteří založili a provozují webové stránky o problematice kyberšikany.

Současně udělila ještě čestné uznání žákům a učitelům ZŠ, ZUŠ a MŠ Lomnice, kteří se s vervou pustili do tvorby soutěžních příspěvků.

Všem výhercům srdečně blahopřejeme a rádi je přivítáme ve čtvrtek 29. června 2017 v sídle Úřadu pro ochranu osobních údajů, kde pro ně bude připraven zajímavý program.

Děkujeme, že jste se do soutěže zapojili, vyhrát bohužel nemohou všichni, ale snahu vás všech i tak oceníme a nejpozději po prázdninách se můžete těšit na malý dárek jako odměnu za vaši účast v 11. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“.


Ve středu 3. května 2017 jsme zaevidovali poslední příspěvky, které jste nám zaslali do XI. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Letos jste se vskutku činili, neboť celkem přišly 464 příspěvky!! Číslo je to opravdu neuvěřitelné a překonali jste tím rekord z roku 2009, kdy jsme jich obdrželi 337.

Během evidence došlých příspěvků bylo nutno trochu upravit věkové kategorie s tím, že obě zadaná témata se plnila ve věkových kategoriích 7 – 14 a 15 – 19 let.

Velice si vážíme a máme radost z toho, že jste se v tak hojném počtu a s takovou chutí do letošního ročníku zapojili. Před odbornou porotou, která se sejde koncem května, tak stojí opravdu nelehký úkol, vybrat z velikého množství povedených prací ty vítězné. Uznání a poděkování si ale již teď zaslouží všichni z vás, kdo jste se do soutěže se svým obrázkem, animací, videem, úvahou, povídkou, grafikou, sochou či obrazem zapojili.

O průběh svého tvoření se s námi podělila ZŠ v Lomnici, takže jsme si mohli i udělat představu o tom, jak to na mnohých školách vypadalo, když jste se do tvorby svých výtvorů pustili.

Stejně jako v předešlých ročnících soutěže si autory vítězných příspěvků s doprovodem pozveme k nám do Úřadu, kde jim předáme ceny a připravíme pro ně zajímavý program.


Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2017

vyhlašuje

XI. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

 

Pro ty, kteří rádi kreslí, malují, nebo pracují s grafickými programy, máme výzvu pro odvážné. Popřemýšlejte, kdo nebo co by vám nejlépe mohl pomoci s ochranou soukromí. Fantazii se přitom meze nekladou, můžete si za svého ochránce zvolit zvíře, věc, ale i bytosti čistě fantaskní. Zkrátka, vytvořte maskota pro ochranu soukromí.

Ti, kteří raději přemýšlí s propiskou v ruce, u klávesnice, nebo s kamerou v ruce, nebudou mít úkol o nic jednodušší. Sepište úvahu, povídku, scénář, nebo natočte video a vysvětlete, jaký je rozdíl mezi tajemstvím a soukromím. Je soukromí vždy tajemstvím, týká se tajemství pokaždé soukromí, je některé z nich závažnější, nebo mají stejnou důležitost? Jak byste případné rozdíly vysvětlili například mladším dětem?

I v letošním roce se do soutěže mohou přidat také celé třídy, školní družiny a kluby, knihovny, střediska volného času a další dětské kolektivy. Pokud budete na zadání soutěže pracovat společně a vymyslíte k němu i nějaké další aktivity, pochlubte se výsledkem i tím, jak to u vás probíhalo. O vámi zaslané informace i případnou foto- či video-dokumentaci se můžeme podělit s ostatními na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů a pro ty, které odborná porota vybere jako nejlepší, bude připravena i speciální odměna.

Zapojit se můžete ve dvou věkových kategoriích, a to 7 – 13 let a 14 – 18 let. 

Příspěvky mohou soutěžící do 18 let poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) do 30. dubna 2017 buď elektronicky na soutez@uoou.cz (soubory do velikosti 9 MB), anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, oddělení tiskové, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Autoři nejlepších zpracování se mohou těšit na zajímavý program slavnostního předání cen.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

* Adresa bude použita jen pro účely soutěže. Jméno, věk a zaslané příspěvky mohou být použity v rámci propagačních účelů ochrany osobních údajů, pokud neobdržíme výslovné přání, že zaslaná práce k uvedené propagaci nesmí být použita. Pokud je vám méně než 15 let, požádejte prosím o souhlas s účastí v soutěži své rodiče .

Partneři soutěže:

loga soutěž2017 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 11. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém