Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Pokyny evropského Sboru (EDPB)

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 7. ročník

 
 
 
 

Ve středu 26. června 2013 navštívili Úřad výherci VII. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. Diplomy a ceny jim předal náměstek Úřadu Ing. Antonín Šusta a Ing. Eva Vrbová, ředitelka odboru základních identifikátorů, která také děti seznámila s činností pracoviště ORG – součásti funkčnosti základních registrů.

Po přátelském posezení se zaměstnanci tiskového odboru děti se svým doprovodem navštívily Český rozhlas (ČRo Praha byl mediálním partnerem soutěže) a seznámily se s jeho pracovišti.

Fotografie jsou zde.


Ve čtvrtek 6. června 2013 se sešla odborná porota (Mgr. Helena Kačerová, Český rozhlas, Mgr. Roman Giebisch, Ph.D., Svaz knihovníků a informačních pracovníků, PhDr. Zdeněk M. Záliš, Saferinternet, Josef Michal, odbor informatiky Úřadu a pracovníci tiskového odboru Úřadu) a vybrala z došlých patnácti příspěvků tři vítěze letošního ročníku soutěže.
A kromě toho se rozhodla udělit ještě tři čestná uznání.

Vítězné příspěvky: Čestná uznání:
Eva Bartáková
PDF soubor
Kolektivní dílo studentů ZŠ Luhačovice
WMV soubor
David Strašil, Šumperk
PDF soubor
Martina Jelínková, Ivančice
PDF soubor
Zuzana Zavadilová, Kroměříž
PDF soubor
Kristýna Zaklová, Ivančice
PDF soubor

Všem oceněným blahopřejeme, ostatním děkujeme za zaslané příspěvky a s vítězi se budeme těšit na setkání dne 26. června 2013, kdy jim bude na půdě Úřadu předána cena a připraven pro ně malý program.Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2013

vyhlašuje

VII. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Používáte pro komunikaci sociální sítě? Zamýšlíte se při zakládání účtu nad ochranou svých osobních údajů a svého soukromí?

V rámci letošního, již sedmého, ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ se ptáme na vaše zkušenosti se sociálními sítěmi a rádi se od vás dozvíme, co vám na nich vadí a co by se podle vás dalo zlepšit.

Na sociálních sítích je z hlediska ochrany soukromí řada slabých míst: například je možné podle IP adresy zjistit polohu uživatele – z toho, co o sobě uvádíte lze také zjistit, kde bydlíte, kde se často pohybujete, nebo že jste právě na dovolené. Provozovatel sociální sítě o vás může získávat informace od vašich přátel a dalších uživatelů - například když si nahrají vaše kontaktní údaje, zveřejní vaši fotku, případně si vás přidají do skupiny… Vadí vám, že o vás takto může někdo rozhodnout bez vašeho vědomí?

Zkuste se inspirovat níže uvedenými otázkami a napište nám, jaké máte zkušenosti se sociálními sítěmi. Zajímají nás všechny vaše odpovědi, pokud jste ve věku do 18 let.

Pokud je vám méně než 15 let, požádejte prosím o souhlas s účastí v naší soutěži své rodiče a připojte ke svému příspěvku prohlášení, že jste tak učinili.

Vaše příspěvky budeme přijímat do 14. května 2013 buď elektronicky na adrese soutez@uoou.cz nebo v písemné podobě na adrese Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskový odbor, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označte heslem „Soukromí“).

Do 1. června 2013 vybereme a oceníme příspěvek, který prokáže, že si umíte na sociálních sítích počínat skutečně zodpovědně, nebo přinese otevřené svědectví o vaší špatné zkušenosti. Kromě ocenění, které předáme vítězům při jejich návštěvě Prahy, vás požádáme o další spolupráci…  Nechte se překvapit!

 

Seznamujete se se zásadami ochrany osobních údajů, když hodláte založit účet na sociální síti, a jsou pro Vás tyto zásady srozumitelné?
Zajímáte se o to, jak poskytovatel sociální sítě nakládá s Vašimi osobními údaji? Už se Vám někdy stalo, že to, co jste o sobě uvedli, mělo nějaký negativní vliv na Váš reálný život, nějak Vás překvapilo?
Jak byste si představovali, že by měly vypadat sociální sítě z hlediska ochrany Vašeho soukromí?
Víte jak postupovat, když o Vás někdo na síti uvádí nepravdy, vytvoří váš falešný profil nebo vás začne pronásledovat nebo šikanovat?

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež. Vaši adresu nezveřejníme. Vaše jméno a věk použijeme případně jen v rámci propagačních účelů, pokud to výslovně nezakážete.Partneři soutěže:


 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 7. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém