Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Pokyny evropského Sboru (EDPB)

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 8. ročník

 
 
 

Ve středu 11. června 2014 jsme v prostorách Úřadu přivítali výherce VIII. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“, kteří dorazili v doprovodu svých učitelů nebo rodičů. Diplomy a ceny slavnostně předal předseda Úřadu RNDr. Igor Němec. Ing. Eva Vrbová, ředitelka odboru základních identifikátorů, děti poté seznámila s činností pracoviště ORG – součásti funkčnosti základních registrů. O soutěži s vítězi hovořila redaktorka Parlamentních listů, která byla předání cen přítomna.

Po příjemném posezení se zaměstnanci tiskového odboru navštívily děti se svým doprovodem historické prostory pražského Klementina, včetně Zrcadlové kaple, kam je doprovodil dr. Giebisch ze Svazu knihovníků a informačních pracovníků, který je již po několik let partnerem soutěže. Poté se měly možnost seznámit se s pracovišti Českého rozhlasu Praha na Vinohradech, již tradičního mediálního partnera soutěže.

Vítězům ještě jednou blahopřejeme, všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník soutěže.

Fotografie jsou zde.


Partneři soutěže:


Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR ČRo2 Praha SaferInternet.cz


Ve středu 14. května 2014 se sešla odborná porota (Mgr. Helena Kačerová, Český rozhlas, Mgr. Roman Giebisch, Ph.D., Svaz knihovníků a informačních pracovníků, PhDr. Lenka Eckertová, Saferinternet a pracovníci tiskového odboru Úřadu) a vybrala z došlých 35 textů a 101 návrhů na placku tyto vítěze letošního ročníku soutěže.


Texty:

Tomáš Macalík, Purkyňovo gymnázium Strážnice

Kristýna Zadinová, Druhanov, Světlá nad Sázavou

Kateřina Uhlířová, Louny

 

Placky:

Michal Klíma

Jakub Komosný, Blansko

Dominik Brázda

 

Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme školám, které věnovaly tématu ochrany osobních údajů pozornost. Ostatním účastníkům soutěže zatím touto cestou děkujeme za zaslané příspěvky a s vítězi se budeme těšit na setkání dne 11. června 2014, kdy jim bude na Úřadu pro ochranu osobních údajů předáno ocenění a připraven pro ně program.Partneři soutěže:


Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR ČRo2 Praha SaferInternet.cz


Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2014

vyhlašuje

VIII. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

 

O informacích, které jsou jednou umístěny na internetu, již nikdy nelze s jistotou říci, co se s nimi bude dále dít. Co si o tomto problému myslí děti a mládež, kteří jsou denními uživateli internetu a sociálních sítí? Představte si, že o Vás někdo zveřejní Vaše osobní údaje (například jméno, rodné číslo, adresu bydliště, zdravotní stav, nebo dokonce genetické či biometrické údaje). Co se může stát? Děti mohou napsat povídku, úvahu, scénář, nebo mohou také příběh, který si vymyslí, sehrát, natočit na video, případně ztvárnit v podobě komiksu.

Pro ty, kteří třeba raději kreslí a malují, máme alternativu. Mohou volně na téma ochrany osobních údajů a soukromí vytvořit návrh „placky“ na batoh, která by neměla chybět žádnému teenagerovi. Pozor! Placka má obvykle 6 cm, takže velikost a pojetí námětu by tomu mělo odpovídat.

Dotvořené příběhy a návrhy módního doplňku mohou děti do 18 let poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) do 15. dubna 2014 buď elektronicky na soutez@uoou.cz (soubory do velikosti 3 MB) anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskový odbor, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Autoři nejlepšího zpracování budou pozváni do Prahy, kde jim bude slavnostně předáno ocenění a pro vítěze bude připraven zajímavý program.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

* Adresa bude použita jen v rámci soutěže, jméno a věk případně v rámci propagačních účelů ochrany osobních údajů. Pokud neobdržíme výslovné přání, že zaslaná práce k uvedené propagaci nesmí být použita.

 Partneři soutěže:
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 8. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém