Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > O nás > Seznam úředně oprávněných osob

 

Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 9. ročník

 
 
 V prostorách Úřadu pro ochranu osobních údajů jsme v pondělí 8. června 2015 přivítali vítěze 9. ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“, kteří přišli v doprovodu svých učitelů nebo rodičů. Předseda Úřadu RNDr. Igor Němec osmi vítězkám předal diplomy i ceny a poté se mohli naši hosté seznámit s činností pracoviště ORG – součásti funkčnosti základních registrů. Jejich průvodkyní, díky které se dozvěděli mnoho zajímavého o fungování tohoto pracoviště, se stala Ing. Eva Vrbová, ředitelka odboru základních identifikátorů. O svých motivacích i pocitech pak ocenění hovořili s redaktorem Parlamentních listů.

V odpoledních hodinách na vítěze čekala také prohlídka Národní knihovny i možnost nahlédnout do zákulisí Českého rozhlasu Praha, tradičního mediálního partnera soutěže. 

Vítězům ještě jednou blahopřejeme, všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další, tentokrát jubilejní, ročník soutěže.

Fotografie jsou zde.

ČT :D odvysílala o předání ocenění informaci v pořadu Zprávičky (8. 6.).Partneři soutěže:Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČRSaferInternet.cz


Devátý ročník soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ již má své vítěze! Odborná porota ve složení Mgr. Helena Kačerová (Český rozhlas), Mgr. Roman Giebisch, Ph.D. (Svaz knihovníků a informačních pracovníků), Mgr. Tereza Zadražilová (SaferInternet) a pracovníci tiskového odboru Úřadu se v Úřadu pro ochranu osobních údajů sešla v pátek 22. května 2015. Vybrat ze stovky soutěžních příspěvků nebylo snadné, přesto se porota rozhodla ocenit šestici soutěžících.

 

Kategorie I: texty, videa a jiné

 

Šárka Blümelová - ZŠ Pohořelice

Anita Žemličková - ZŠ a MŠ Kanice

Adéla Ševčíková, Tereza Adam-Einholzová, Vendula Rotreklová - ZŠ a MŠ Kanice

 

Kategorie II: návrhy plakátů

Radka Chaloupková, Sezimovo Ústí

Karolína Kůrková, Cyrilometodějské gymnázium Prostějov

Tra My Pham, Vodňany

 

Vítězům blahopřejeme a těšíme se na setkání v pondělí 8. června 2015 v Úřadu pro ochranu osobních údajů, kde pro ně bude připraven zajímavý program.

Za účast a zaslané soutěžní příspěvky děkujeme všem účastníkům soutěže a také školám a knihovnám, které tématu ochrany osobních údajů věnovaly čas a pozornost.Partneři soutěže:Úřad pro ochranu osobních údajů
u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2015

vyhlašuje

IX. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Informace mají dnes hodnotu zlata. Pokud jsou v těch správných rukách a využívány k tomu, k čemu mají být, je vše v pořádku. Představte si ale, že například z databáze banky, pojišťovny, státní instituce, třeba policie, nebo ze zdravotnických databází uniknou Vaše osobní, možná i citlivé údaje. Co se může stát?

Děti mohou napsat povídku, úvahu, scénář, nebo mohou také příběh, který si vymyslí, sehrát, natočit na video, případně ztvárnit v podobě komiksu. Pro sečtělejší dáváme možnost napsat referát na téma, v jaké knize či filmu se setkali s tématem ochrany osobních údajů a soukromí nebo ve které historické události vidí roli ochrany soukromí jako klíčovou, ať už ona událost dopadla dobře, nebo ne.

Pro ty, kteří třeba raději kreslí a malují, máme alternativu. Mohou volně na téma ochrany osobních údajů a soukromí vytvořit návrh „plakátu“, který by měl každého na první pohled upozornit na aktuálnost tématu ochrany osobních údajů. Fantazii se meze nekladou.

Příspěvky mohou děti do 18 let poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) do 17. dubna 2015 buď elektronicky na soutez@uoou.cz (soubory do velikosti 3 MB), anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskový odbor, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Pokud budou ve své aktivitě podporovány školou, například zadáním paralelně v několika třídách, zorganizováním besedy na téma ochrany osobních údajů nebo jiným doprovodným programem na dané téma, velice takovou aktivitu uvítáme, škole dáme možnost k vyjádření k soutěži na našich webových stránkách a nejlepší oceníme.

Autoři nejlepšího zpracování budou pozváni do Prahy, kde jim bude slavnostně předáno ocenění a pro vítěze bude připraven zajímavý program.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

* Adresa bude použita jen v rámci soutěže, jméno a věk případně v rámci propagačních účelů ochrany osobních údajů, pokud neobdržíme výslovné přání, že zaslaná práce k uvedené propagaci nesmí být použita.Partneři soutěže:Rádi bychom Vás upozornili také na celoroční hru Hrajeme si s eTwinningem, jejímž cílem je mimo jiné zvýšit povědomí učitelů a žáků o bezpečném využívání internetu a sociálních sítí.

Zapojit se mohou učitelé a žáci všech typů mateřských, základních a středních škol.

Hra probíhá od 10. února do 10. října 2015 a veškeré informace jsou k dispozici na www.etwinning.cz/10let.


 
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 9. ročník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém