Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Španělsko chystá registr lidí, kteří odmítli očkování

 

Španělsko chystá registr lidí, kteří odmítli očkování

ČTK, 28. prosince 2020

 
 
 
Španělsko vytvoří registr lidí, kteří se odmítnou nechat očkovat proti covid-19. V rozhovoru se stanicí La Sexta to dnes oznámil španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa. Přístup do databáze budou mít podle něj i "evropští partneři".

Ve Španělsku se stejně jako v dalších zemích Evropské unie začalo s podáváním vakcíny proti covidu-19 společností Pfizer a BioNTEch v neděli. Podle Illy bude očkování dobrovolné. Každý občan na něj dostane pozvánku.

Údaje těch, kteří se k očkování nedostaví, se zaznamenají do registru. Do něj budou mít přístup i úřady dalších evropských zemí. Podle Illy nebude databáze veřejná a bude se důsledně dbát na dodržení práva na ochranu osobních údajů.

"Žádáme vás, abyste přišli, když vás pozveme," vyzval ministr zdravotnictví Španěly.

Ve Španělsku, které má asi 47 milionů obyvatel, se nákaza koronavirem prokázala od počátku epidemie už u více než 1,8 milionu lidí. S covidem-19 zemřelo přes 50.000 nakažených.

Jako první dostala vakcínu ve Španělsku 96letá Araceli Hidalgová z Guadalajary. V následujících dvanácti týdnech chce španělská vláda naočkovat zhruba 2,3 milionu lidí. Do léta by měla podle vládního plánu vakcínu dostat podstatná část populace.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Španělsko chystá registr lidí, kteří odmítli očkování

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém