Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy a konference - Archiv > Tiskové zprávy - 2000

 

Společnost Česká síť

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností kontrolovaného subjektu poskytujícího službu informační společnosti, která spočívala v nabídce poskytování internetového připojení a televize. Tyto povinnosti vyplývají z § 7, který upravuje podmínky pro šíření obchodních sdělení podle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Jedná se především o povinnost využívat podrobnosti elektronického kontaktu za účelem šíření obchodních sdělení pouze ve vztahu k uživatelům, kteří k tomu dali předchozí souhlas, pakliže se nejedná o zákazníky, pro něž platí tzv. princip opt-out. V rámci této kontroly doložil kontrolovaný subjekt výpisy z databáze registrovaných uživatelů, které obsahovaly registrované e-mailové adresy, datum a čas jejich registrace a dále také IP adresy, ze kterých byly registrace provedeny.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení § 7 zákona č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém