Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace

 

Společnost Kelpias Consulting s.r.o.

 
 
 
Na základě 10 podnětů provedl Úřad u společnosti Kelpias Consulting s.r.o. kontrolu týkající se dodržování zákona č. 480/2004 Sb.

Úřad zjistil, že kontrolovaná osoba porušila povinnost stanovenou v § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., jelikož adresáti obchodních sdělení nedali předchozí souhlas k využití podrobností jejich elektronického kontaktu za účelem šíření obchodních sdělení.

Dále Úřad zjistil porušení § 7 odst. 4 písm. a) zákona č. 480/2004 Sb., tedy povinnosti zřetelně a jasně označit šířená obchodní sdělení jako obchodní sdělení, a §7 odst. 4 písm. b) daného zákona, jelikož zaslané zprávy neobsahovaly žádnou identifikaci odesílatele.

Porušení § 7 odst. 4 písm. c) zákona č. 480/2004 Sb., tedy zasílání obchodních sdělení bez platné adresy, na kterou by mohl adresát přímo a účinně zaslat informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace odesílatelem nadále zasílány, se Úřadu nepodařilo prokázat.

Úřad uložil kontrolované osobě pokutu ve výši 86 000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém