Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola subjektu provozujícího kamerový systém na pracovišti (Státní veterinární ústav Praha)

 

Společnost PHG s.r.o.

 
 
 
Kontrola byla zahájena na základě stížnosti na zasílání nevyžádaného obchodního sdělení po předchozím odmítnutí dalšího zasílání obchodních sdělení. V rámci předchozí činnosti Úřadu přitom byla kontrolovaná osoba vyzvána, aby na elektronickou adresu stěžovatele obchodní sdělení nezasílala. Na základě rozporných zjištění na straně odesílatele a na straně stěžovatele, kdy stěžovatel nevyloučil možnost, že tuto e-mailovou adresu osobně kontrolované osobě poskytl, nemohlo být prokázáno, že předmětné obchodní sdělení bylo zasláno kontrolovanou osobou v rozporu se zákonem č. 480/2004 Sb. Rozpory byly především v tom, jakým způsobem odesílatel získal předmětnou e-mailovou adresu, jelikož stěžovatel sice byl jeho zákazníkem (využil služeb hotelu) nicméně si hotel rezervoval přes agenturu pro on-line rezervaci ubytování, nikoli přímo. Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém