Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Společnost RN Solutions a.s. - kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s telefonickou nabídkou zboží

 

Společnost RN Solutions a.s. - kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s telefonickou nabídkou zboží

 
 
 
Na základě podnětu předsedkyně Úřadu provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem byla existence titulu pro zpracování osobních údajů. Kontrolovaná osoba měla telefonicky kontaktovat subjekty údajů a nabízet jim odkup dluhopisů.

Úřad se zaměřil zejména na prověření povinností vyplývajících z § 5 odst. 1 písm. a) (stanovení účelu zpracování) a § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování) zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolou nebylo zjištěno, že by kontrolovaná osoba shromažďovala osobní údaje, s výjimkou evidence osobních údajů v rámci plnění zákonných povinností (účetnictví, pracovněprávní agenda, evidence majitelů vlastních dluhopisů a seznam akcionářů).

Obdobně nebylo prokázáno, že by kontrolovaná osoba disponovala osobními údaji stěžovatele, a to jak v době kontroly, tak v minulosti, tedy je zpracovávala. Dle vyjádření kontrolované osoby však nelze vyloučit, že stěžovatele telefonicky kontaktovala, například z důvodu chyby při zadání telefonního čísla.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Společnost RN Solutions a.s. - kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s telefonickou nabídkou zboží

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém