Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Stavební spoření a daně z příjmů - archiv dokumentů

 
 
 

22. ledna 2016

Jedná se o stručnou předlohu novely o 24 bodech na 5 stranách. Cílem jsou drobné legislativní úpravy. Podstatou je, aby stavební spořitelny poskytovaly dozorovému úřadu více údajů, včetně osobních. Změna je odůvodněna, DPIA je zdařilé. Významný je bod 4 (nový § 9a odst. 6), který má regulovat oprávnění na přístup. Jedná s o převzetí § 15 zákona o doplňkovém penzijním spoření. Zrušuje se povinnost opatřit písemnou žádost úředně ověřeným podpisem, neboť je zbytečná.

Dále se odstraňuje diskriminace registrovaných partnerů. Z legislativně technického hlediska se neústrojný pojem „poskytovatel stavebního spoření“ nahrazuje výstižným pojmem „stavební spořitelna“. ÚOOÚ neuplatnil žádné připomínky.

sp. zn. UOOU-00007/16

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2016 > Stavební spoření a daně z příjmů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém