Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Stížnosti na obchodní sdělení zasílaná prostřednictvím datové schránky

Datové_schránky_1
Úřad pro ochranu osobních údajů není věcně příslušnou institucí pro řešení stížností na zasílání nevyžádaných obchodních sdělení prostřednictvím datové schránky.
 

 
 

Úřad pro ochranu osobních údajů upozorňuje, že není věcně příslušnou institucí pro řešení stížností na zasílání zpráv prostřednictvím datových schránek, které stěžovatelé považují za obtěžující či obchodní sdělení.

Správcem informačního systému datových schránek (dále jen „ISDS“) je od dubna 2023 Digitální a informační agentura. Provozovatelem systému datových schránek je držitel poštovní licence, tedy Česká pošta, s.p.

ISDS je zřízen a provozován na základě zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, ve znění pozdějších předpisů. Přestupkem podle tohoto zákona je mimo jiné i užití datové schránky k šíření nevyžádaných obchodních či jiných obtěžujících sdělení. Tyto přestupky projednává Digitální a informační agentura.

V případě podezření na spáchání takového přestupku je tedy třeba se obrátit na Digitální a informační agenturu.
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Milan Řepka
Vytvořeno / změněno: 31.7.2023 / 31.7.2023

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém