Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Studijní návštěva čínských odborníků na ochranu dat, 2. 4. 2009 - archiv dokumentů

 
 
 

Dne 2. dubna 2009 se v Úřadu pro ochranu osobních údajů (dále jen „Úřad“) uskutečnila studijní návštěva delegace čínských expertů odpovědných za organizaci a koordinaci ochrany dat v Číně, která v rámci projektu Rady Evropy podporujícího zakotvení ochrany osobních údajů v Číně požádala Úřad o konzultace. Čínská delegace přijela v čele se zástupcem generálního ředitele Odboru koordinace informací Ministerstva průmyslu a informačních technologií, panem Ouyang Wu, a doprovázel ji pan Graham Sutton, renomovaný britský expert pro ochranu osobních údajů.

Cílem setkání, probíhajícího formou přednášek a následných diskusí, bylo předat čínským odborníkům zkušenosti v oblasti ochrany osobních údajů a informace o působnosti Úřadu a o aktivitách jeho klíčových organizačních útvarů.

V úvodní části byli představeni členové delegace a jejich úkoly. Následovaly přednášky o zákonné úpravě ochrany osobních údajů v České republice, historii, kompetencích a organizační struktuře Úřadu a o hlavních činnostech Úřadu.

Diskuse byla zaměřena především na otázky, které čínská delegace zaslala předem. Zúčastnili se jí i čeští experti působící mimo Úřad, a to Komisař Rady Evropy pro ochranu dat RNDr. Karel Neuwirt (bývalý předseda Úřadu) a Mgr. Jindřich Formánek, odborník z Ministerstva vnitra ČR a člen rozkladové komise předsedy Úřadu.

Členové čínské delegace na závěr potvrdili, že zkušenosti českých kolegů jsou jim přínosem, a projevili zájem o další spolupráci v oblasti výměny informací a zkušeností.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Zahraničí > Ostatní akce s aktivní účastí Úřadu > Studijní návštěva čínských odborníků na ochranu dat, 2. 4. 2009

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém