Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Studijní návštěva pracovníků albánské Komise pro ochranu dat, 10.-11. 3. 2009 - archiv dokumentů

 
 
 

Ve dnech 10.-11. března 2009 se v Úřadu uskutečnila studijní návštěva pracovníků albánské Komise pro ochranu dat v čele s komisařkou paní Florou Cabej. Albánská delegace přijela v doprovodu pana Grahama Suttona, renomovaného britského experta pro ochranu osobních údajů.

Cílem setkání, probíhajícího formou přednášek a následných diskusí, bylo předat albánskému partnerskému úřadu zkušenosti z oblasti ochrany osobních údajů a informace o dalších aktivitách Úřadu.
V úvodní prezentaci nejprve představila paní komisařka Cabej albánskou komisi, její vznik a úkoly.

Kolegové z Albánie se následně seznámili s historií českého Úřadu pro ochranu osobních údajů, jeho pozicí a organizační strukturou, s legislativou týkající se ochrany osobních údajů v České republice. Diskuse se týkala především těchto otázek:

  • přijímání stížností a poskytování konzultací,
  • kontrolní činnosti,
  • správní řízení,
  • registr správců osobních údajů,
  • předávání osobních údajů do zahraničí,
  • aktivity public relations a komunikace s veřejností.

Albánská strana ocenila také informace o aktivitách Úřadu v oblasti mezinárodní a schengenské spolupráce, nevyžádaných obchodních sdělení.
Pracovníci albánské Komise pro ochranu dat potvrdili, že tato témata jsou pro ně aktuální a že zkušenosti kolegů z českého úřadu jsou jim přínosem. Obě strany uvítaly možnost další spolupráce.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Zahraničí > Ostatní akce s aktivní účastí Úřadu > Studijní návštěva pracovníků albánské Komise pro ochranu dat, 10.-11. 3. 2009

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém