Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Publikace > Anotace

 

Svoboda informací, M. Žantovský, O. Kužílek, Praha, Nakladatelství LINDE, 2002

 
 
 

Publikace obsahuje výklad problematiky svobody informací v principech i po jednotlivých věcných oblastech (povinné subjekty, vyřízení žádosti, omezení přístupu k informacím, úhrada nákladů, mlčenlivost ad.), ústavní a mezinárodněprávní souvislosti, nejčastější typy sporů a nejasností při požadování informací občany na základě statistického sledování a klíčových soudních rozsudků. Praktické je i grafické vyjádření některých postupů a právních vztahů, množství křížových odkazů pro orientaci v souvislostech a odkazy na soudní rozsudky, na odbornou literaturu, na množství dalších informací na internetu. Přílohu tvoří text zákona č. 106/1999 Sb. a vybraných souvisejících a prováděcích předpisů. Zařazen je i věcný rejstřík. Kniha je určena jak veřejnosti, která chce znát a podílet se na rozhodování veřejné správy, tak i pracovníkům úřadů, pro které představuje detailní manuál pro řešení denních situací při poskytování informací.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Svoboda informací, M. Žantovský, O. Kužílek, Praha, Nakladatelství LINDE, 2002

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém