Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Technologie DNSSEC a IPv6 - archiv dokumentů

 
 
 
Informace o návrhu zprávy o zavádění technologie DNSSEC a IPv6 ve státní správě

30. července 2015

Jedná se o nelegislativní materiál – zprávu o pokroku při náhradě DNS, což je překlad IP adresy na slovní název domény, např. 80.95.253.234 na uoou.cz, pomocí DNSSEC, tj. zaručení nepodvržení názvu domény, k prevenci phishingu a náhrady IPv4, což je internetový protokol,  který umožňuje číselnou adresaci prvků na Internetu, celkem maximálně 4 miliardy adres, protokolem IPv6, což je nástupce verze 4, který poskytuje nevyčerpatelné množství adres; řádově 1038. ÚOOÚ plní všechny sledované povinnosti: a) vyžadovat podporu technologie DNSSEC při nákupu všech relevantních služeb, b) zpřístupnit prostřednictvím IPv6 elektronickou podatelnu, c) zabezpečit všechny domény držené jimi řízenými orgány státní správy prostřednictvím technologie DNSSEC a d) zahrnout požadavek na podporu IPv6 do všech relevantních výběrových řízení.

čj. UOOU-08343/15-2


 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2015 > Technologie DNSSEC a IPv6

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém