Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Rada Evropy > Doporučení CM/Rec (2010) 13 Výboru ministrů členským státům o ochraně osob s ohledem na automatizované zpracování osobních údajů

 

Tisková konference 14. 09. 2000

 
 
 

Program konference zahrnoval následující témata:

  1. Poslání a smysl Úřadu pro ochranu osobních údajů

  2. Hlavní úkoly ÚOOÚ (kontrola, registrace, osvěta)

  3. Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů
      a o změně některých zákonů a evropská legislativa

  4. Spolupráce úřady pro ochranu osobních údajů
      v dalších evropských zemích

Šlo o první tiskovou konferenci pořádanou Úřadem pro ochranu osobních údajů (Všechny předešlé tiskové konference pořádal Odbor ochrany osobních údajů při Úřadu pro státní informační systém, který byl přípravnou složkou pro vznik ÚOOÚ).

Kromě výše uvedených témat se novináři zajímali především o kritéria pro výběr inspektorů, o praxi dozorové činnosti a o konkrétní náplň činnosti inspektorů. Z dalších otázek: nejčastější podněty a stížnosti, předpoklady vzniku oznamovací povinnosti, rozsah pravomocí Úřadu, otázky související s praxí sankcí a ve kterých oblastech je zákon na ochranu osobních údajů nejčastěji porušován. Představitele médií dále zajímala např. bezpečnost informací a také to, zda Úřad připravuje nějakou informační - osvětovou - kampaň.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém