Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace

 

Tisková zpráva 19. 12. 2001

 
 
 

Tisková zpráva

K tiskové konferenci ÚOOÚ 19. 12. 2001

Na tiskové konferenci předseda Úřadu RNDr. Karel Neuwirt konstatoval, že lze zaznamenat pozitivní posun v chápání problematiky ochrany osobních údajů; nicméně je zřejmé, že mnoho práce pro dokonalou implementaci zákona o ochraně osobních údajů a pro jeho správnou aplikaci zbývá ještě vykonat.

Poté předložil přehled o práci Úřadu za poslední čtvrtletí roku 2001 a komentoval první výstupy bilance práce instituce, na jejichž základě vzniká výroční zpráva Úřadu. Předběžné tabulkové zachycení činnosti Úřadu v číslech bylo k dispozici přítomným novinářům. Celoroční bilanci doplnil zprávou za svůj úsek I. náměstek předsedy Ing. František Novák a náměstek pro kontrolu, právo a legislativu JUDr. Josef Nejedlý.

Dr. Neuwirt mj. konstatoval narůstající problémy s ochranou osobních údajů ve zdravotnictví, způsobené namnoze nedokonalou legislativou. Úřad hodlá této oblasti věnovat soustředěnou pozornost.

Ve stručném komentáři podal také informaci o hodnocení ochrany osobních údajů v Pravidelné zprávě Evropské unie za rok 2001. Pro Úřad pro ochranu osobních údajů je prioritou slaďování české legislativy a dozorových úkolů s požadavky Evropské komise. Dá se ovšem předpokládat, že už na základě dosavadních výsledků práce vykonané v ČR v oblasti ochrany osobních údajů, bude Česká republika přizvána jako pozorovatel do expertní skupiny pro ochranu osobních údajů v EU (tato skupina byla zřízena článkem 29 Směrnice 95/46/EC).

Pozor – změna!
I. náměstek předsedy Ing. František Novák se této konference pro náhlé onemocnění nemohl zúčastnit. Souhrnnou zprávu za jeho úsek přednesl předseda RNDr. Neuwirt.

Kontakt:

PhDr. Hana Štěpánková
vedoucí samostatného oddělení tiskového,
tisková mluvčí

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém