Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Tisková zpráva: Evropský parlament schválil nařízení o volném pohybu neosobních dat

14. 11. 2018 – Evropský parlament má dobrou zprávu pro české podnikatele, kteří musí v současné době shromažďovat data zvlášť v každé zemi EU. Po obecném přístupu Rady totiž na začátku října schválil nařízení o volném pohybu neosobních dat.
 

 
 
Schválené nařízení se do velké míry týká českých podnikatelů. Ti budou moci nabídnout nově své služby společnostem z celé EU bez starostí s budováním nových úložišť pro nová data.

Omezení umístění údajů bude povoleno pouze z důvodů vnitřní bezpečnosti. Jakékoli zbývající požadavky na lokalizaci dat budou muset být sděleny Evropské komisi a zveřejněny online, aby byla zajištěna shoda a transparentnost.

Nové nařízení se nijak nedotkne obecného nařízení o ochraně osobních údajů a nebude tak mít vliv na soukromí fyzických osob. V případě, že osobní a neosobní údaje budou zpracovány společně, použije se GDPR na část sady osobních údajů a zásada volného toku neosobních dat se bude striktně vztahovat na část neosobní. Obě nařízení by se proto neměla překrývat, ale naopak navzájem doplňovat.

Nařízení o volném pohybu neosobních dat vejde v platnost od 1. prosince 2018.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 14.11.2018 / 14.11.2018

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém