Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Tisková zpráva: K návrhu novely zákona o zdravotních službách

7. 5. 2015 - Úřad pro ochranu osobních údajů se ve zkrácené lhůtě, poskytnuté Ministerstvem zdravotnictví k připomínkám, vyjádřil k návrhu novely zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách.
 

 
 
Tuto novelu odmítl jako celek a vyzval ministerstvo k jejímu zásadnímu přepracování a k novému rozeslání do připomínkového řízení, a to zejména z toho důvodu, že návrh novely porušuje legislativní pravidla vlády, neboť postrádá zhodnocení dopadů navrhovaných legislativních změn ve vztahu k ochraně soukromí a osobních údajů. Ministerstvo zdravotnictví totiž v návrhu nepopsalo obsah, dopady i rizika změn ve zpracování osobních údajů. Novela zákona mj. odstraňuje povinnost anonymizace údajů a zavádí nové registry v rámci Národního zdravotního informačního systému (NZIS), aniž by vysvětlila, proč má být toto nové zpracování osobních údajů v dané podobě zavedeno a v čem předkladatel spatřuje jeho účelnost. Odůvodnění návrhu se ani podrobněji nezamýšlí nad podstatnými provozními detaily mechanismu NZIS, jako např.  plošné využívání rodných čísel oproti bezpečným agendovým identifikátorům či předávání údajů v rámci resortu zdravotnictví.

PhDr. David Pavlát
ředitel tiskového odboru,
tiskový mluvčí

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 7.5.2015 / 7.5.2015

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém