Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Tisková zpráva: K novele zákona o podpoře sportu

24. 2. 2016 - Rejstřík sportovních organizací a sportovců byl do předlohy novely zákona č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu, vložen až po ukončení meziresortního připomínkového řízení, Úřad pro ochranu osobních údajů neměl možnost se k věci dříve vyjádřit. Až v lednu 2016 proběhlo jednání k tomuto vládnímu návrhu zákona, který začal být mezitím projednáván poslaneckou sněmovnou.
 

 
 

Úřad pro ochranu osobních údajů vyzval Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy k vyjasnění základního koncepčního východiska návrhu. Ministerstvo za důvod potřebnosti tohoto neveřejného rejstříku považuje zvýšení transparentnosti dotační politiky v rámci financování sportovních organizací. Prostředkem k tomu má být zpracování osobních údajů sportovců a trenérů evidovaných u žadatele o dotaci, včetně jejich uchovávání v souladu s lhůtami danými finančními předpisy.

MŠMT v návaznosti na jednání s Úřadem pro ochranu osobních údajů připravilo pozměňovací návrhy, které sněmovní Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu dne 17. února 2016 schválil.

PhDr. David Pavlát
vedoucí oddělení tiskového

tiskový mluvčí

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 24.2.2016 / 24.2.2016

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém