Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Tisková zpráva: Ke schválení novely zákona o ochraně spotřebitele

10. 1. 2015 - Úřad pro ochranu osobních údajů vzal na vědomí, že poslanecká sněmovna dne 9. prosince 2015 zamítla pozměňovací návrhy Senátu k sněmovnímu tisku č. 445, vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony.
 

 
 

Součástí vládního návrhu nyní je i obsáhlý poslanecký pozměňovací návrh upravující informační databázi o bonitě a důvěryhodnosti spotřebitele. Na rozdíl od vládního návrhu tato regulace neprošla řádným připomínkovým řízením a dostatečně nezohledňuje prvořadý požadavek ÚOOÚ, aby vznik registru podléhal standardnímu registračnímu řízení u ÚOOÚ. Schválený zákon tedy zužuje povinnost předem projednat parametry informační databáze a řádně a včas nastavit zpracování osobních údajů v tomto registru v souladu s obecnými zásadami ochrany osobních údajů.

Pokud bude návrh zákona podepsán prezidentem a stane se součástí právního řádu České republiky, bude jej ÚOOÚ respektovat. Z výše uvedených důvodů se však ÚOOÚ přiklání k názoru ministerstva průmyslu a obchodu, podle něhož, jak cituje ČTK, „bude nutné úpravu registru dopracovat“.

PhDr. David Pavlát
vedoucí oddělení tiskového
tiskový mluvčí

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 10.12.2015 / 10.12.2015

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém