Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Tisková zpráva: Kontrola společnosti Lázně Darkov, a.s.

4. 6. 2015 - V termínu od 14. listopadu 2014 do 16. prosince 2014 byla provedena kontrola společnosti Lázně Darkov, a.s., jejímž předmětem bylo dodržování povinností stanovených zákonem o ochraně osobních údajů se zaměřením na zabezpečení osobních údajů – zdravotnické dokumentace.
 

 
 

Kontrola Společnosti byla provedena na základě podnětu, který byl Úřadu postoupen Obvodním oddělením Policie České republiky Karviná – Mizerov a obsahoval podezření, že společnost porušila povinnost správce osobních údajů, neboť zjistila, že ve společnosti došlo ke ztrátě 22 úplných zdravotnických dokumentací klientů – pacientů. 

Jako poskytovatel zdravotních, sociálních, léčebných, lázeňských a dalších služeb zpracovává společnost informace vypovídající o zdravotním stavu svých klientů – pacientů, tedy zpracovává citlivé údaje pacientů.

Společnost jako správce osobních údajů odpovídá za ztrátu zdravotnických dokumentací obsahujících osobní údaje a citlivé údaje subjektů údajů. Kontrola konstatovala, že společnost ztratila přehled o dispozici a uložení 22 zdravotnických dokumentací klientů – pacientů. Společnost tedy jako správce osobních údajů porušila povinnost správce, neboť nepřijala taková opatření, aby nemohlo dojít ke ztrátě osobních a citlivých údajů shromažďovaných ve zdravotnické dokumentaci 22 subjektů údajů.

Podrobnou informaci naleznete zde.

PhDr. David Pavlát
ředitel tiskového odboru,
tiskový mluvčí

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 4.6.2015 / 4.6.2015

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém