Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Tisková zpráva: Omezení rozsahu zveřejňovaných osobních údajů v živnostenském rejstříku se týká i těch, kteří je ze živnostenského rejstříku přebírají

4. 2. 2015 - Úřad pro ochranu osobních údajů informuje všechny, kteří zpracovávají a především zveřejňují osobní údaje fyzických osob podnikajících, získané ze živnostenského rejstříku, že nadále mohou zpracovávat jen údaje, které odpovídají novele živnostenského zákona účinné od 1. ledna 2015.
 

 
 

Od 1. ledna 2015 není v živnostenském rejstříku veřejně přístupná adresa bydliště či místo pobytu fyzické osoby podnikající. Po uplynutí čtyř let od zániku posledního živnostenského oprávnění pak nejsou v živnostenském rejstříku zveřejňovány žádné osobní údaje dané osoby. Je tedy nezbytné, aby ti, kteří osobní údaje ze živnostenského rejstříku před koncem roku 2014 přebrali, bezodkladně omezili rozsah zpracovávaných, především zveřejňovaných, údajů tak, aby odpovídal novele zákona.

Fyzickým osobám, jejichž osobní údaje jsou i nadále zveřejňovány nad tento rámec, Úřad doporučuje, aby kontaktovaly provozovatele internetových stránek se žádostí o jejich odstranění. V případě, že jim nebude vyhověno, se mohou obrátit se stížností na Úřad s doložením své předchozí žádosti.

PhDr. David Pavlát
ředitel tiskového odboru,
tiskový mluvčí 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 4.2.2015 / 4.2.2015

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém